Як повідомив НБУ, з 1 липня в Україні підприємства торгівлі і сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів будуть округляти суму розрахунків готівкою за товари і послуги:

"Заокруглення буде застосовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцю здачу цими номіналами", – йдеться в заяві.

НБУ також поінформував, що з 1 липня в Україні припиняється випуск монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, тепер будуть карбувати лише монети номіналами 10 і 50 копійок.

Це, як вважають експерти в НБУ, дасть можливість скоротити витрати держави на карбування та забезпечення грошового обороту на більш ніж 90 млн гривень на рік. Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, і в подальшому будуть використовуватися в якості засобу платежу. Вони будуть звертатися необмежений період часу до окремого рішення.

Знай.uа також повідомляє, що українську національну валюту обвалюють навмисно, так стверджують експерти.

Популярні новини зараз

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

Аллі Пугачовій - 72: Галкін з дітьми вразили сюрпризом, готують лише раз на рік

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Показати ще

Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що українська влада послідовно проводили політику, спрямовану на знецінення гривні.

"У нас після введення гривні в обіг намагалися реалізовувати стратегію — якщо це взагалі можна назвати стратегією — постійної девальвації з аргументацією, що це — в інтересах наших експортерів, ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку. Тепер ми маємо результат: гривня девальвувала в 14 разів, а де наша економіка знаходиться?" — зазначив він.

При цьому українська національна валюта має всі шанси подорожчати вдвічі по відношенню до долара. Однак для цього уряд повинен дещо зробити.

Про це заявив фінансовий експерт Олексій Кущ:

"Якщо сформувати пул в $30 млрд на рік від прямих іноземних інвестицій, трансфертів трудових мігрантів та профіциту фінансового рахунку, ми зможемо сформувати дуже потужний і стійкий тренд на зміцнення національної валюти і вийти на той природний рівень девальвації, який повинен був бути у 2014 - 2015 роках - приблизно 12-14 грн/$ 1 ", - сказав аналітик.