З 1 липня вступає в дію новий законопроект щодо розрахункових операцій та округлення сум покупок громадян. Нацбанк припиняє випускати дрібні монети, тому оплата відбуватиметься за новими правилами.

Про це повідомили представники Національного банку України.

Оскільки, в України припиняють обіг монети номіналами 1, 2, 5 та 15 копійок, то й суми в чеках тепер округлятимуть.

Відтепер суми в чеках будуть округляти за наступними формулами: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Популярні новини зараз

Юрій Нікітін розповів, як балує дружину Ольгу Горбачову: "Це дорожче за всі прикраси"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Показати ще

Якщо ж сума закінчується від 5 до 9, вона буде округлятися в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Наприклад, якщо сума в чеку складає 28,43 грн, то вам доведеться заплатити всього 28,40 грн. Якщо ж сума складе 28,45, то доведеться заплатити 28,50 грн.

Звернемо увагу, що правила оплати стосуватимуться тільки готівкового розрахунку.

Кому вигідно занижувати курс національної валюти

Ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку.

Таку думку висловив глава Комітету економістів України Андрій Новак, який вважає, що українська влада послідовно проводить політику, спрямовану на знецінення гривні.

"У нас після введення гривні в обіг намагалися реалізовувати стратегію — якщо це взагалі можна назвати стратегією — постійної девальвації з аргументацією, що це — в інтересах наших експортерів, ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку. Тепер ми маємо результат: гривня девальвувала в 14 разів, а де наша економіка знаходиться?" — зазначив він.

Дивіться: Які шанси на ріст гривні дають економісти до кінця 2018 року

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", за прогнозами економістів, найближчим часом в Україні прогнозують падіння курсу долара.

"Що стосується валюти, то ми бачили, що девальвація відбувалася на міжбанку, а чорний ринок спостерігав за тим, що відбувається. Зараз відновилася тенденція до ревальвації. Наскільки мені відомо, поновилися замовлення від наших фінансових колег за кордоном", - запевняє фінансовий аналітик Віталій Шапран.