Українську національну валюту обвалюють навмисно, так стверджують експерти.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що українська влада послідовно проводить політику, спрямовану на знецінення гривні.

"У нас після введення гривні в обіг намагалися реалізовувати стратегію — якщо це взагалі можна назвати стратегією — постійної девальвації з аргументацією, що це — в інтересах наших експортерів, ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку. Тепер ми маємо результат: гривня девальвувала в 14 разів, а де наша економіка знаходиться?" — зазначив він.

При цьому важливо розуміти, як буде розвиватися економічна ситуація в країні далі і чи є способи зупинити неухильне падіння курсу гривні.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Показати ще

Експерт Олексій Кущ вважає при цьому, що зараз ситуація дещо стабілізувалася, але "передумови для накопичення "інфляційної води" залишилися". Економіст зазначив, що політика регулятора, встановила плаваючий курс гривні, дозволяє "скидати цю "інфляційну воду з водосховища, що і проявляється у коливаннях курсу". "Але основний ризик девальвації гривні залишається, а тому будь-який ціновий шок на світових ринках обов'язково позначиться на курсі національної валюти", — додає він.

При цьому експерт Андрій Новак вважає, що альтернативою українському девальваційному підходу є валютна політика Німеччини і ряду інших країн, які мали так звані "тверді" валюти.

"Поки в Україні не зміниться стратегія курсової політики девальвації на стабільність, наш експорт буде таким, як і зараз – ресурси та сировину, а економіка буде в такому ж стані, в якому вона знаходиться зараз. І кожні чотири-п'ять років ми будемо переживати черговий криза, неважливо, чим він викликаний — енергетичний, фінансовий, продовольчий — ми будемо продовжувати жити з цього циклу від кризи до кризи", — сказав він.


Знай.uа нагадує, що 29 червня, валютний ринок підготував серйозні зміни: регулятор послабив національну валюту на 14 копійок.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.