Ще навесні НБУ оголосив про припинення та поступове виведення монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

Про це повідомляють ЗМІ.

Наразі вже відомо, що нові копійки в обіг не запускають, а у торгових точкахсуми з копійками у більшості випадкій заокруглюються

Разом з тим у НБУ все ж визнають, що у багатьох запасливих українців залишається чимала кількість монет, які виводяться з обігу.

Копійками все ще можна розплачуватися в магазинах, аптеках, кіосках, в транспорті. Їх зобов'язані приймати, а фраза співробітників "Ми дрібні монети не беремо" - привід попросити книгу скарг. Також ударними "поглиначами" монет є кавові і продуктові автомати, деякі термінали з оплати послуг. А ще підприємливі громадяни недорого продають дрібні монети жменями в ... весільні агентства, яким потрібні монетки для закидання молодят.

"Я потихеньку позбулася монет, купуючи по одному квитки в транспорті. Ще трохи віднесла в супермаркет - касири були раді, адже великі магазини купують дрібні монети у банків дорожче номіналу! А тут отримали на 500 гривень, які мені поміняли на купюри, - розповіла "Сегодня" киянка Юлія Жирова. - А ось знайомі не змогли поміняти дрібні монети в банку - там сказали, що у них немає такої послуги. Тоді вони знайшли компроміс - поповнити цією сумою свій рахунок. І тут вже банк не мав права відмовити і прийняв всі монетки".

Популярні новини зараз
Пара вирішила завести собі дівчину і навіть сплять з нею в одному ліжку: "Ми не ревнуємо, це розмаїття" Чоловік запросив 300 мільйонерів на весілля і не чекав на такі подарунки: лайфгак працює Українці вліпили "ляпаса" Ігорю Кондратюку, який вирішив наїхати на Буданова: "Єб*ть ви поплавлений" Варус, Сільпо, АТБ вразили ціною борщового набору: "Не такі дорогі ті черешні по 1200 грн"
Показати ще

При цьому директор Департаменту грошового обігу Нацбанку України Віктор Зайвенко уточнює:

"Банки повинні приймати у громадян монети дрібного номіналу без будь-яких обмежень, обмінювати на монети і банкноти іншого номіналу".

Але, як показала практика, навіть в різних відділеннях одного і того ж банку співробітники діють на свій розсуд - можуть обміняти, а можуть і відмовити. Очевидно, це може залежати від кількості принесених монет і наявності у співробітника часу на їх перерахунок. Тому можна спробувати домовитися заздалегідь.

Крім того у прес-службі регулятора зазначають, що приймати вказані монети до оплати зобов'язані всі державні та приватні організації та структури, у тому числі і фізичні особи.

"Якщо касир магазину або банку відмовляється приймати у вас на сплату монети - вирішуйте питання з завмагазином або заввідділенням. Не вийде - пишіть скаргу в НБУ", - радять в прес-службі.

НБУ також повідомив, що дрібні монети можна обміняти у будь-яких регіональних управліннях регулятора та навіть у звичайних комерційних банках.

Разом з тим варто відзначити, що журналісти пройшлися по декількох торгових точках Києва і виявили, що монет в обігу ще досить. Практично ніде з округленням не зіткнулися.

"Касові програми ще не встигли переналаштувати", - була відповідь.

А ось на ринках давно не приймають на сплату монети сумою більше гривні аж до відмови продати товар. Юристи радять скаржитися на таких торговців в адміністрацію ринку.

Зберігати ж запас, розраховуючи, що коли-небудь монети подорожчають з нумізматичної точки зору, сенсу немає. Нумізмат Віталій Лазоренко пояснює:

"Високо цінуються тільки монети з вадою карбування".

В Україні з'являться дві нові монети

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що куди українцям діти тонни вже непотрібних монет.