В Україні з обігу поступово виводять монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. НБУ навесні оголосив про припинення їх карбування. Нові копійки в обіг не запускають, а в торгових точках суми з копійками у разі оплати готівкою повинні округлятися. При цьому у багатьох запасливих громадян залишилися чималі монетні запаси в скарбничках — прийшов час з ними поступово прощатися. Про це пише Politeka.

Копійками все ще можна розплачуватися в магазинах, аптеках, кіосках, у транспорті. Їх зобов'язані приймати, а фраза співробітників "Ми дріб'язок не беремо" — привід попросити книгу скарг. Також ударними "поглиначами" монет є кавові і продуктові автомати, деякі термінали по оплаті послуг. А ще заповзятливі громадяни недорого продають дріб'язок жменями... весільні агентства, яким потрібні монетки для закидання молодят.

Дріб'язок можна обміняти на банкноти в регіональних управліннях Нацбанку (у Києві — на Контрактовій площі, 2) і навіть в комерційних банках.

Популярні новини зараз
Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари У МВС попередили водіїв: для керування авто потрібно пройти спецпроцедуру – інструкція Це вже законно: співробітникам ТЦК дозволили робити це під час вручення повістки
Показати ще

А ось на ринках давно не приймають на сплату дріб'язок сумою більше гривні аж до відмови продати товар. Юристи радять скаржитися на таких торговців в адміністрацію ринку.

Департаменту грошового обігу Нацбанку України Віктор Зайвенко уточнює:

"Банки повинні приймати у громадян монети дрібного номіналу без будь-яких обмежень, обмінювати на монети та банкноти іншого номіналу".

Але, як показала практика, навіть в різних відділеннях одного і того ж банку співробітники діють на свій розсуд можуть обміняти, а можуть і відмовити. Очевидно, це може залежати від кількості принесених монет і наявності у співробітника часу на їх перерахунок. Тому можна спробувати домовитися заздалегідь.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", в українській столиці подорожчав проїзд у громадському транспорті відразу до 8 гривень. Відомо, що тарифи змінилися у метро, тролейбусах, трамваях, автобусах, електричці і фунікулері. Нові тарифи вступають в силу з 14 липня 2018 року. У метрополітені до кінця липня залишаються дійсними всі раніше придбані проїзні на місяць.