У вівторок, 27 березня, Національний банк України (НБУ) порівняно з попередніми банківськими днями послабив курс гривні до 26,30 гривень за долар. Так долар подорожчав на чотири копійки. Про це свідчать дані на офіційному сайті регулятора.

Дивіться курс валют на сьогодні

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

2630.4390 гривні за 100 доларів;

3264.6378 гривні за 100 євро;

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Копають лопатами, кирками і руками: найбіднішу країну світу наповнила лихоманка

Тоня Матвієнко показала закоханих батьків, півстоліття душа в душу - "Мої золоті!"

Настю Каменських, Лесю Нікітюк і Дашу Астаф'єву застукали разом в грайливих позах: дуже розкуто

Показати ще

4.6145 гривні за 10 рублів.

Так, порівняно з понеділком, 26 березня, долар за даними НБУ зріс у ціні на 4 копійки. При цьому курс євро піднявся на 22 копійки, а рубль подорожчав ще на 2 копійки.

Нагадаємо, що якщо український уряд припинить повноцінно співпрацювати з Міжнародним валютним фондом, гривня має всі шанси девальвувати до 30 за долар, тим самим знову відправивши його за психологічну позначку. В такому випадку цілком ймовірно знову побачити середньорічний курс в 29 гривень за долар. Так вважає глава аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

Крім того, без підтримки МФВ призупиниться макрофінансова допомога від Євросоюзу, співпраця з Світовим банком, деякі програми Європейського банку з реконструкції та розвитку, заявив аналітик.

Також раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що на наступний тиждень у фінансистів різні очікування. Хоча всі розраховують на невелике збільшення валютних продажів, проте дають різні курсові прогнози.

"Курсові тренди будуть визначатися високою активністю учасників ринку у зв'язку із закінченням фінансового місяця і кварталу, періодом відшкодувань ПДВ, ступенем активності регулятора щодо корекції курсових коливань і настроями готівкового ринку, які можуть активізувати спекулятивну складову", — сказав директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Також він додав, що до кінця березня чекає коливань в рамках 26,0-26,30 грн/долар.

У свою чергу начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гріненко розраховує на старт міжбанку 26 березня в рамках 26,25-26,35 грн/$, і на торгівлю протягом тижня в діапазоні 26,30-26,40 грн/$.