На суботу, 26 травня, Національний банк України (НБУ) встановив курси основних іноземних валют до гривні. Про це повідомляють ЗМІ.

1 долар США – 26,1 грн;

1 євро – 30,61 грн;

10 російських рублів – 4,25 грн.

Популярні новини зараз
Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Аліна Гросу розповіла про операції на обличчі та вперше показала себе натуральною: "Мене хтось все одно любитиме" 2000 грн під ялинку: ПриватБанк роздасть українцям гроші, як отримати Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Таким чином, курс долара, в порівнянні з минулими значеннями, виріс на дві копійки.

Як заявив глава НБУ Яків Смолій, ситуація на валютному ринку залишається сприятливою: "Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з кінця січня, свідчить, що на ринку домінують сприятливі фактори, під впливом яких ... на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї".

Курс євро підвищився на вісім копійок після падіння на 21 коп. Курс залишається нижче психологічної позначки в 31 грн. Так дешево євро не коштував з початку вересня 2017 року. Старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб прогнозує, що євро в Україні стане ще дешевше.

Вартість 10 російських рублів залишилася практично незмінною.

Раніше курс долара на міжбанківському валютному ринку України зріс на шість копійок на купівлі і продажу. Безготівкова американська валюта торгувалася на рівні 26,13/26,16 грн. Вартість євро встановилася на відмітках 30,64/30,66 грн, піднявшись на 13 коп.

Згідно з базовим сценарієм трирічної Бюджетної резолюції, в 2018 році середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,3 грн/дол., у 2019 – 30,5 грн/дол., а в 2020 – 31 грн/дол. Проте, в бюджеті на 2018 рік зазначено, що розрахунки проводилися, виходячи з курсу 30,1 грн/дол. При цьому і в Мінфіні, і в НБУ запевняють – цей курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, узятий для розрахунків для створення "подушки безпеки".

У той же час, бізнес в Україні чекає на долар, що дорожче 30 грн, хоча скоротилася частка підприємців, які чекають на знецінення гривні.

Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середній курс долара в Україні в 2018 році, за негативним сценарієм, складе 28,95 грн/дол., а в 2019 році – 32 грн/дол.

Дивіться сюжет про валюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", долар знову притисне гривню.