За минулий тиждень американська валюта помітно подорожчала по відношенню до гривні на всіх рівнях валютного ринку, приблизно на 1,3-1,5%.

Про це стало відомо завдяки прогнозу фінансового експерта Вадима Іосуба.

"З минулої п'ятниці офіційний курс долара, встановлений НБУ, зріс з 26,65 грн до 27,01 грн, або на 1,4%. Середній курс долара на міжбанку, за даними Укрділінг, за цей же час зріс з 26,73 грн до 27,12 грн, або на 1,5%. Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках виросли за тиждень з 26,65/26,97 до 27,01/27,35. Таким чином, купівля зросла на 1,3%, а продаж – на 1,4%. При цьому спред між середнім продажем і середньою покупкою розширився з 1,2% до 1,3%, за рахунок більш швидкого зростання продажу порівняно з купівлею", - говорить старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

Також аналітик заявив, що Нацбанк одночасно зі спрощенням порядку підтвердження та реєстрації угод на міжбанківському валютному ринку втратив можливість оприлюднити оперативну інформацію і публікуватиме тільки щоденний курс гривні до полудня.

Популярні новини зараз

Нардепи знову спробують скасувати "літній" час заради Європи: повернуться після переходу на "зимовий"

Схопив кота за шкірку - відразу з ним попрощався: чому не можна цього робити і які важкі наслідки чекають пухнастика

Дивіться на цінник і на дірки: українцям підказали, як не сплутати справжній сир з підробкою

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

Відповідні зміни пов'язані зі скасуванням обов'язкового підтвердження всіх операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку у Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку" і переходом комерційних банків і НБУ на використання торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters.

Наступного тижня експерт очікує зростання курсу долара до гривні за рахунок покупок аграріїв і нерезидентів. До кінця тижня безготівковий долар торгуватиметься близько 27,5 грн, а готівковий долар у банках до кінця тижня котируватиметься близько 27,4/27,7 грн.

Варто нагадати, що Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс іноземної валюти на вихідні дні, 4-5 серпня. Так, українську валюту послабили до 27,09 за долар.

Нагадаємо, в Україні вже закінчився етап падіння гривні по відношенню до іноземних валют, зокрема американської.

Як повідомляв Знай.uа, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс іноземної валюти на вихідні дні, 4-5 серпня.

Також Знай.uа писав, до кінця літа українці можуть бути спокійними, так як в Україні, за словами експертів, не очікується істотних змін курсу долара до гривні.