Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс іноземної валюти на вихідні дні, 4-5 серпня. Так, українську валюту послабили до 27,09 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Офіційний курс валют НБУ на 5 серпня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

100 доларів США – 2709.2701 гривні;

100 євро – 3139.5022 гривні;

10 російських рублів – 4.2696 гривні.

Популярні новини зараз

Головне за день неділі 19 січня: прощання з "ангелами" борту МАУ, заборона Тимошенко на Водохреще і бабусі у сміттєвому баку

Привіт горілка, бувай вино: любителям оковитої зробили "приємний" сюрприз, деталі

"Солдати без розпізнавальних знаків": Одесу сполохала колона військової техніки в місті

Долар по 10: міжнародні експерти зробили приголомшливу заяву про реальний курс гривні

Показати ще

Таким чином, курс долара, в порівнянні з показниками у п'ятницю, 3 серпня, виріс у ціні на 0,8 копійок. Крім того, євро подорожчав на 2 копійки. Вартість 10 російських рублів зменшилася на 4 копееки.

Нагадаємо, до кінця літа українці можуть бути спокійними, так як в Україні, за словами експертів, не очікується істотних змін курсу долара до гривні. На переконання економічного експерта Максима Празднікова, курс американської валюти залишиться на позначці в 26-26,5 грн/$.

"Якщо ми говоримо до кінця літа, то тут навряд чи варто очікувати якихось істотних потрясінь або коливань. Тобто курс у районі 26-26,5 грн за долар – він бачиться більш-менш стабільним і не передбачається ніяких змін. Тобто вихід за межі 27 грн за долар не очікує на сьогоднішній день ніхто", - зазначає експерт.

Як повідомляв портал Знай.uа, Національний банк України полегшив операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.

Також портал Знай.uа писав, що Національний банк України 31 липня завершив аукціон із продажу до 50 мільйонів доларів. Конкурентні заявки приймалися до 12:50. Так, за даними НБУ, відтепер середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку до 13:00 знизився до 26,86 грн/$ з 26,75 грн/$. Торговий оборот до зазначеного часу склав 190,8 мільйонів гривень.

Цікаво, що останній раз НБУ проводив аукціон із продажу валюти більш ніж півроку тому. Зокрема 23 січня регулятор задовольнив 25 заявок на загальну суму 47,3 мільйонів доларів.