Національний банк України 31 липня завершив аукціон з продажу до 50 мільйонів доларів. Конкурентні заявки приймалися до 12:50.

За даними НБУ, відтепер середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку до 13:00 знизився до 26,86 грн/$ з 26,75 грн/$. Торговий оборот до зазначеного часу склав 190,8 мільйонів гривень. Цікаво, що останній раз НБУ проводив аукціон з продажу валюти більш ніж півроку тому. Зокрема 23 січня регулятор задовольнив 25 заявок на загальну суму 47,3 мільйонів доларів.

В цілому на аукціон об'ємом до 100 мільйонів доларів було подано 30 заявок на 48,9 мільйонів доларів. Середньозважений курс за підсумками аукціону склав 28,85 грн/$.

Курс долара: прогнози на 2018 рік

Курс долара в Україні й справді дуже суттєво залежить від того, як складатимуться надалі стосунки нашої держави з Міжнародним валютним фондом. Укріпити гривню може черговий транш від МВФ, який орієнтовно надійде в Україну у другій половині 2018 року, але допомога іноземців під питанням через повільне просування реформ.

Позитивні моменти полягають у припливі іноземних інвестицій, що йдуть в українські облігації, дохід за якими після монетарної рестрикції значно збільшився. Це дозволяє гривні пришвидшити темпи зростання, оскільки всі бонди торгуються виключно в гривнях, що і формує додатковий попит на них. За таких умов вже незабаром гривня може досягти курсу в 24 гривні за долар.

Курс долара: як змінювалася валюта 

Та навіть якщо гривня протримається на нинішній позначці (або навіть зміцниться), стримати ціни навряд чи вдасться. Про це свідчить досвід минулого року: за майже незмінного курсу гривні щодо долара інфляція склала близько 14%.

Вся біда в тому, що в Україні надто повільно зростає економіка – показника у 2% замало для запланованого підвищення соціальних виплат. Цікаво, що в самому МВФ мають доволі позитивне бачення майбутнього української гривні.

Дивіться: Українська гривня: прогнози на 2018 рік

Нагадаємо, стало відомо, як зареєструватися на авіарейс онлайн. Як повідомляв Знай.ua, названо реальну причину затримки пенсій в Україні. Також Знай.ua писав, Канада вводить нові правила для українців, які хочуть отримати візу для візиту в країну.