У разі світової економічної кризи в результаті торгових воєн між США і Китаєм долар в Україні коштуватиме більше 30 гривень.

Про це повідомляють ЗМІ.

Економіст Олександр Блінов підтвердив, що на сьогоднішній день існує напруга, яка посилюється зовнішньоекономічними відносинами між ключовими учасниками світової торгівлі: ЄС, Китай і США. Тому ризик світової кризи дійсно існує.

Крім того він додав, що саме країни, які займаються сировиною найперші можуть відчути на собі нову економічну кризу.

"Навіть на сьогоднішній день у багатьох сировинних країнах, зокрема в Україні, розглядається в рамках макроекономічних прогнозів один сценарій, який передбачає ймовірність падіння цін на основні сировинні товари експорту. Для України в першу чергу це метал, частково це може стосуватися аграрної продукції, хоча якраз ця продукція реагує на кризи не лінійно", - розповів він.

Також він заявив, що торгові війни між глобальними гравцями можуть відчутно вдарити по економіці України, яка досі не стала членом впливових зовнішньоекономічних організацій у світі.

Популярні новини зараз

Ірина Федишин у білій сукні спантеличила фанатів: "Знову заміж?"

Леся Нікітюк влаштувала вечірку з двома чоловіками відразу: на столі текіла і борщ

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Потап розкрив своє найпотаємніше бажання: "С*ськи як у Насті Каменських"

Показати ще

Разом з тим він відразу ж додав, що основний удар може настати не раніше останніх місяців нинішнього року.

"Таким країнам потенційно буде набагато складніше виступати в умовах торгових воєн. Тому ймовірність цього існує, але говорити, що це станеться саме в серпні, або жовтні - ні. Але ймовірність кризи зовнішньої кон'юнктури зростає, і чимало аналітиків говорять про те, що це може статися зокрема і в останні місяці 2018 року", - прогнозує економіст.

Щодо можливості кризи і девальвації гривні саме в серпні, Блінов упевнений, що українська гривня традиційно впаде до 28-29 гривень за долар. Він додав, що черговий крах гривні обумовлений сезонними факторами.

"Інша справа, що девальвація може бути незначною, в межах 2 грн до долара, якщо це буде відбуватися в рамках сезонного фактора. А якщо це буде відбуватися в рамках світової кризи, принаймні за сценарієм торгових воєн, то це набагато гірші девальвації, які можуть досягати і 5-7 грн за долар", - підсумував економіст.

Більше того раніше фінансовий експерт Ерік Найман заявив, що нова криза в усьому світі, спровокована відтоком грошей з американських ринків, що розвиваються, може спровокувати критичне падіння української національної валюти.

Він зазначив, що у разі разючого розвитку світовоъ економічної кризи українська гривня може впасти до 60 доларів.

Експерт відразу ж попередив, що подібний сценарій стане потужним ударом для української економіки, оскільки на сьогоднішній день Україна просто не має резервів, які могли б хоч трохи згладити негативні фактори.

"Коли там (в світі - ред.) почнеться криза, в України немає ніяких резервів, ніякого парасольки, щоб врятуватися від тієї кризи. Починаючи з 2014 року ми вже "профукали" ті чотири роки, за які Україна могла б модернізуватися. Тепер, на жаль, вигребемо по повній у разі наступної світової кризи", - пояснив Найман.

Чесна політика. Падіння гривні: сезонне явище чи розплата за корупцію найвищих чинів

Нагадаємо, глобальна криза знову поглине світ.

Як повідомляв "Знай.ua" як нововведення НБУ вплине на життя українців.

Також "Знай.ua" писав, що українців лякають життям без МВФ.