Якщо влада змінить валютну політику, ми можемо розраховувати на курс долара в межах 20 грн/дол.

Таку думку висловив економічний експерт Андрій Новак.

За словами глави Комітету економістів України, такий курс ми могли б отримати за п’ять, в гіршому випадку за 10 років, але тут є певна умова.

"Якби була відповідна стратегія на стабільність і зміцнення гривні, спокійно її можна було б зміцнити до рівня 25 грн/$ 1, а за п'ять-десять років можна було б зміцнити гривню до курсу 20 грн/$ 1", - повідомив глава Комітету економістів України Андрій Новак.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

При цьому фінансовий експерт Олексій Кущ дивиться на ситуацію з гривнею ще оптимістичніше. За його підрахунками, в разі якісної роботи державного менеджменту та ефективної політики Національного банку українська валюта могла б зміцнитися до позначки 12-14 грн / $ 1.

"Якщо сформувати пул в $30 млрд на рік від прямих іноземних інвестицій, трансфертів трудових мігрантів і профіциту по фінансовому рахунку, ми зможемо сформувати дуже потужний і стійкий тренд на зміцнення національної валюти і вийти на той природний рівень девальвації, який повинен був бути в 2014- 2015 роках - приблизно 12-14 грн/$ 1 ", - резюмував Кущ.

Кому вигідно занижувати курс національної валюти

Ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку.

Таку думку висловив глава Комітету економістів України Андрій Новак, який вважає, що українська влада послідовно проводить політику, спрямовану на знецінення гривні.

"У нас після введення гривні в обіг намагалися реалізовувати стратегію — якщо це взагалі можна назвати стратегією — постійної девальвації з аргументацією, що це — в інтересах наших експортерів, ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку. Тепер ми маємо результат: гривня девальвувала в 14 разів, а де наша економіка знаходиться?" — зазначив він.

Дивіться: Які шанси на ріст гривні дають економісти до кінця 2018 року

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", за прогнозами економістів, найближчим часом в Україні прогнозують падіння курсу долара.

"Що стосується валюти, то ми бачили, що девальвація відбувалася на міжбанку, а чорний ринок спостерігав за тим, що відбувається. Зараз відновилася тенденція до ревальвації. Наскільки мені відомо, поновилися замовлення від наших фінансових колег за кордоном", - запевняє фінансовий аналітик Віталій Шапран.

Також ми писали про те, що з1 липня вступає в дію новий законопроект щодо розрахункових операцій та округлення сум покупок громадян. Нацбанк припиняє випускати дрібні монети, тому оплата відбуватиметься за новими правилами.