У вівторок, 3 липня, валютний ринок потішив українців зміцненням національної валюти: по відношенню до долара і євро гривня помітно поліпшила власні позиції.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.

Так, по відношенню до європейської валюти гривня виросла до 30,53 грн / €, тим самим піднявшись на п'ять копійок. Що стосується долара, то курс склав 26,23 грн/$, що означає падіння американської валюти на 9 копійок за всього за добу.Українську національну валюту спеціально обвалюють, і експерти розповіли, кому і навіщо це потрібно.

Що стосується продажу євро в банках, курс знизився на 9 копійок - до 30,78 грн / €. Якщо ж говоримо про продаж долара в банках, ситуація не змінилася, і показники залишилися на рівні 26,31 грн / $.

Популярні новини зараз

Військовослужбовиця "Тайра" розповіла всю правду про жінок в ЗСУ: "Має бути кращою за мужика"

Дружина Віктора Павліка Реп'яхова знову опинилася в лікарні після пологів: "Мені стало гірше"

З ким проводить час Святослав Вакарчук з "Океан Ельзи" після розставання з Лялею: помічники артиста все пояснили

Юля Зайка показала, ким замінила Холостяка Заливака: "Ми пара?"

Показати ще

Очільник регулятора Яків Смолій заявив, ситуація на валютному ринку залишається сприятливою: "Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з кінця січня, свідчить, що на ринку домінують сприятливі фактори, під впливом яких... на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї".Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середній курс долара у Україні в 2018 році, за базовим сценарієм, складе 28,95 грн / долар, а в 2019 році - 32 грн за долар.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що експерт розвінчав популярний серед українців міф про "долар по 8" та Януковича. Насправді штучне утримання курсу долара на рівні 8 гривень за часи президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова призвело до того, що золотовалютні резерви України значно скоротилися.

Ми також писали про те, що представники Нацбанку підтвердили інфляційний прогноз на 2018 рік: за підсумками квітня цей показник становить 8,9%. За даними Державної служби статистики, в квітні споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і склала 13,1% в річному вимірі (порівняно з 13,2% в березні). Інфляція в місячному вимірі знизилася з 1,1% в березні до 0,8% в квітні.