Національний банк надав позичальникам можливість обирати банк з оптимальним курсом для купівлі валюти.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Регулятор розширює можливості для клієнтів-позичальників обирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов'язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.

"До цього часу резидент-позичальник мав право купувати іноземну валюту тільки через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Відтепер він зможе купувати її і через інші банки за власним вибором, в яких у нього повинен бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті", - повідомили в НБУ.

Нацбанк спрощує для іноземних інвесторів порядок повернення інвестицій і доходів від їх здійснення.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники
Показати ще

Він передбачив для нерезидентів можливість купувати і репатріювати валюту в разі, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів, тобто шляхом направлення дивідендів, нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору, безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії.

Регулятор скасовує вимогу, яка зобов'язувала банки здійснювати взаємні розрахунки за операціями з купівлі-продажу іноземних валют і банківських металів за гривні лише після підтвердження угод за допомогою засобів системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку.

"Відтепер такі розрахунки між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод з купівлі та продажу іноземних валют і банківських металів засобами цієї системи", - додали в Нацбанку.

Варто відзначити, що раніше Апеляційний суд Києва 15 травня задовольнив скаргу Національного банку і скасував ухвалу Дарницького райсуду Києва від 26 грудня 2017 року про обмеження повноважень заступника голови НБУ Катерини Рожкової.

Відзначається, що попереднє засідання суду 10 травня було зірвано через повідомлення про мінування.

Перед сьогоднішнім засіданням також надходило повідомлення про мінування будівлі суду. Воно, як і в минулий раз, виявилося хибним, але в цей раз не перешкоджало розгляду апеляції.

За інформацією видання, Катерина Рожкова 13 травня повернулася з відпустки, в якій вона перебувала з 27 квітня, тому рішення апеляційного суду повертає їй "право підпису" під документами НБУ.

Українські сенсації. Хто така Рожкова?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що інкасаторів озброїли і дозволили стріляти.