Український регулятор не бачить можливості для продажу банків з російським капіталом.

Національний банк України (НБУ) не бачить потенційних покупців для російських банків, проти яких в Україні введені санкції. Про це завила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає УНН.

"На сьогодні ми не бачимо потенційних покупців, які могли б придбати ці банки, так як банки дуже великі. Міжнародні фінансові інститути, з огляду на те, що ці банки, під міжнародними санкціями, не виявляють якоїсь зацікавленості", – сказала Рожкова.

Популярні новини зараз
В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Також, за її словами, поки немає зацікавлених приватних інвесторів, які могли б не просто придбати цей банк, а в нього інвестувати і розвивати.

"Логічно, що висновок, який може зробити Національний банк, згортання діяльності – єдиний цивілізований шлях для цих банків, і здача банківської ліцензії", – резюмувала заступник голови НБУ.

Нагадаємо, в кінця березня НБУ відмовив білоруському "Паритет банку" в придбанні "дочки" Ощадбанку Росії в Україні.

Раніше НБУ очікував, що після введення санкцій "дочки" російських банків куплять нові інвестори або вони поступово згорнули діяльність в Україні. У грудні 2017 року Sberbank Europe AG (дочірня компанія Ощадбанку Росії) завершила операцію з продажу акцій українського VS Bank групі "ТАС". Решта структур залишаються у власності російських державних банків.

Сам російський Сбербанк 27 березня 2017 року оголосив про продаж 100% акцій головної української "дочки" – Ощадбанку Росії – консорціуму інвесторів, куди повинен був увійти латвійський Norvik Banka. Але пізніше заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що Norvik Banka виключений з угоди.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook житель Волзька (Російська Федерація) Микита Лукоянов поділився шокуючою історією, яка трапилася з ним у Сбербанку.

За словами хлопця, 24 роки тому його мама вирішила зробити внесок у майбутнє сина і поклала на його рахунок у банку 10 тисяч рублів. Але те, що відбулося через понад два десятки років, незбагненно. У що перетворилися ті 10 тисяч рублів, які у 1994 році були чималенькою сумою, хлопець описав у соцмережі.