Порядок організації обігу готівки та проведення емісійно-касових операцій у банківській системі, в особливий період, вніс Нацбанк України.

Прес-служба Нацбанку повідомляє, що відповідний порядок зафіксовано у Положенні про організацію готівкового обігу та ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період, затвердженому постановою НБУ №51 від 5 травня.

У Нацбанку розповіли, що документ був розроблений з метою вдосконалення організації готівкового обігу і ведення касових операцій у банківській системі в особливий період. У зв'язку з централізацією і виключенням із структури Нацбанку територіальних управлінь, постанова унормовує дії представників регулятора в регіонах в особливий період, а також порядок роботи в цей період відділів грошового обігу департаменту.

Крім того, прийнятий нормативно-правовий документ регулює порядок роботи з готівкою уповноважених та залучених банків в особливий період. Документ набирає в чинності 11 травня 2018 року.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Нагадаємо, раніше НБУ 27 квітня 2018 року ввів в обіг монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні. Ці монети будуть в обігу разом з монетами номіналом 1 гривня старого зразка і банкнотами номіналами 1 і 2 гривні попередніх років виготовлення, повідомляють в НБУ.

Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко зазначив, що обігові монети номіналом 1 та 2 гривні є дійсним платіжним засобом на території України.

У той же час Національний банк припиняє друкувати банкноти номіналом 1 та 2 гривні.

"Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, поки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні не будуть, згодом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти", - сказав Зайвенко.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Національний банк України нещодавно відзвітував про перші три місяця поточного року. Згідно даним, обсяги банківських вкладів населення зросли на 2% за фіксованим на початок року курсом до 475 млрд грн в гривневому еквіваленті.