Цього тижня перелік найбагатших людей планети кардинально змінився – у Forbes відстежили втрати російських олігархів після запровадження санкцій США.

Щогодини "кити" втрачали мільйони доларів, і за цим спостерігав весь світ. Почалося все із коливання курсу на біржах: з 9 квітня активи топ-50 російських бізнесменів в сумі подешевшали більш ніж на 11 мільярдів доларів.

Привід для паніки

Як відомо, попередні економічні обмеження особливих наслідків для РФ не мали: економіка там і без того "кульгала", а наближені до Кремля не бідували. Втім, зараз ситуація вигідна Україні, адже Захід потроху починає втілювати свої обіцянки щодо підтримки та протидії агресору на міжнародному рівні.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Російські економісти навпаки ще кілька днів тому робили позитивні прогнози: S & P підвищило кредитний рейтинг країни до інвестиційного рівня, але виявилося, що Америка просто не поспішала із ключовими рішеннями. Раніше йшлося тільки про персональні санкції, або заборони для окремих компаній, тоді як зараз це вдарило по найбільшим біржовим гравцям та публічним особам.

Жоден розсудливий іноземець не буде співпрацювати на свій страх та ризик з фірмами, котрі знаходяться у "кремлівському списку".

Список "постраждалих" та дзеркальні дії Кремля

Окрім Олега Дерипаски та групи його колись дуже успішних компаній, санкції торкнулися таких акціонерів, як "Сафмар", "Русал", "Мечел", "Полюс", "Сбербанк" – не останніх на російському ринку. Щоправда, тільки до недавнього часу.

Наприклад, власник компанії "Ренова" Віктор Вексельберг замкнув топ-п'ятірку лідерів в антирейтингу втрат (мінус $ 967 мільйонів), хоча його компанія не є публічною. В РФ він займався постачанням алюмінію американської компанії Boeing. Ймовірно, на бізнесі доведеться поставити хрест.

В МЗС РФ можуть відповісти Заходу, але проблема в тому, що США на собі просто не відчують тиску. Тим паче, на тлі висилки дипломатів, як вчинила не одна країна світу після отруєння колишнього розвідника ГУР Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Щоправда, у Росії є філії дочірніх американських компаній, але працюють там в основному росіяни. Їх, звичайно ж, можна закрити, але це ситуацію не змінить.

Реальні наслідки

Так російський рубль падав хіба що у 2014 році. Але зараз все залежить від поведінки іноземних інвесторів, яким належить близько третини облігацій федеральної позики (ОФП). Якщо західний бізнес піде на вихід, то курс обов'язково впаде вниз. 9 квітня курс євро виріс за день з 70 до 74 рублів, а долар коштував більше 60 рублів. 10 квітня ситуація залишилася практично без змін, але все ще залишається хиткою.

І це ще не фінал, адже січнева історія із "кремлівським списком" та скандалом після хакерських атак тільки погіршує стан речей.

Дивіться: Сполучені Штати можуть поширити антиросійські санкції на будівельників "Північного потоку-2"

Як повідомляв портал "Знай.ua", США оприлюднили доповнений "кремлівський список" санкцій проти російських олігархів.