Китай та Малайзія стануть партнерами України в області антарктичних досліджень.

Провести відповідні переговори Міносвіти домовилося під час двосторонніх зустрічей з делегаціями цих двох країн. За їх результатами підпишуть меморандум про науково-технічне співробітництво в області антарктичних досліджень, повідомили у прес-службі відомства.

За інформацією міністерства, китайські та малазійські фахівці проводитимуть дослідження на українській арктичній станції "Академік Вернадський", оскільки власної вони не мають. Особливість нашої бази полягає в тому, що вона знаходиться в районі, де відбувається найбільш швидке танення льодового покриву. Це дозволяє проводити справді унікальні спостереження.

Аналогічний документ дещо раніше наша держава підписала з Туреччиною, фахівці з якої вже брали участь в короткострокових дослідних проектах на базі української інфраструктури.

З пропозицією створити міжсесійну контактну групу з обговорення майбутніх викликів антарктичної науки виступила й Австралія.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Міша Заливако "злив" ідеальну Анну Богдан, ходить вдома в чому попало -"У масках, з рушником на голові"

Учасників "МастерШеф" змусили приготувати шедевр, поки горить маленька свічка: закінчилося сльозами та істерикою

Кривдника "Холостячки" Злати Огнєвіч затримала поліція: переслідував і погрожував розправою протягом 3 років

Дружина Юрія Ткача з "Квартал 95" показала, на кого насправді схожа крихітка Ліззі: "Старше на пару років"

Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у квітні дванадцять українських учених відправилися на станцію "Академік Вернадський", де протягом року спостерігатимуть за ситуацією в Антарктиді.