У міст Бровари, Вишневе, Ірпінь, Буча та Бориспіль у планах приєднатися до української столиці.

Київській владі такий симбіоз «на руку», так як розширюється поле для діяльності забудовників, яким вже тісно в Києві, розповів президент Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Вовченко.

«Для забудовників з'явиться ласий шматок для забудови. Але приєднання несе велику небезпеку вирубки лісів навколо столиці. В цілому ж процедура приєднання така: повинні бути рішення про злиття місцевої влади, Київради і Верховної Ради», — сказав він.

За прогнозами експертів, приєднання міст-супутників столиці можливо ближче до виборів мера в 2019 році.

Приєднання міст піде на користь Києву, також зазначив радник столичного голови Дмитро Білоцерківець.

«Однак злиття можливо не з усіма містами-супутниками. Зараз вирішуємо, які з них приєднати, щоб від цього була користь для всіх сторін», — додав чиновник.

Нагадаємо, раніше багато жителів селища Коцюбинське заявили про бажання приєднатися до Києву. Відомо, що в громадських слухання взяло участь понад 1300 місцевих жителів. В селищі Коцюбинське Київської області 3 березня пройшли громадські слухання, на яких більшість присутніх проголосували за приєднання до Києва. Про це розповіла голова селища Ольга Матюшина. За її словами, участь у громадських слуханнях взяли майже 1340 мешканців Коцюбинського.

"Робоча група підрахувала результати голосування під час громадських слухань. За Київ проголосувало майже 61%. Проти – 37,5%. Утрималися майже 1,2%. Не зараховано 0,3% голосів ", - написала Матюшина.

Як повідомляв портал "Знай.иа" після того, як Народний депутат України Ірина Сисоєнко звинуватила колишню журналістку, лауреата медійної антипремії «Унітаз року» Ірину Федорів у брехні і привела на своїй сторінці у Фейсбуці приклади маніпуляцій, правду про діяльність піарниці Ірини Федорів розповів і екс-парламентарій Володимир Полочанінов. Зокрема, вони розповіли, як Федорів відстоювала інтереси столичних забудовників.