Буквально кілька годин тому Моз України підтвердило перший випадок смерті в нашій країні від лептоспірозу. Незважаючи на те, що це вже восьмий випадок захворювання в цьому році, смерть була першою. Причиною цього послужила не так хвороба, як те, що чоловік намагався займатися самолікуванням. Саме тому, ми вирішили розповісти вам що таке лептоспіроз, як його уникнути, і його симптоми.

Джерела Лептоспірозу

Лептоспіроз зустрічається у безлічі диких тварин, які і є його джерелами. Особливо варто побоюватися гризунів: щурів, мишей. Так само, переносниками хвороби можуть бути вівці і кози.
А людина може заразитися лептоспірозом при купанні в брудній воді, або ж при прийнятті в їжу заражених продуктів. А спалахи лептоспірозу зазвичай припадають якраз на пізнє літо і початок осені.

Симптоми лептоспірозу

Інкубаційний період хвороби триває від 2 до 20 днів. А головні симптоми з'являються майже відразу.
Так після зараження лептоспірозом у вас підніметься температура, почнуться головні болі, і сильні болі в м'язах. Так само, може з'явитися кашель, іноді навіть з кров'ю.
Температура з часом може впасти, але це не означає, що ви йдете на поправку. Якраз навпаки: в цей період, якщо не буде потрібного лікування, то у вас почне розвиватися запалення оболонок мозку, яке може перейти в кому.

Популярні новини зараз

Олег Винник показав фінал "Маски" до виходу в ефір: "Станете свідками"

54-річна Ольга Сумська перевтілилася в Дженіфер Лопес: "Спокусливий образ"

Володимир Зеленський звернувся до воїнів ЗСУ, особисто прибувши на Донбас: "Кожного"

Наталія Могилевська показала обличчя без фотошопу і заплутала навіть відданих шанувальників

Показати ще

Як не захворіти лептоспірозом

Як ми вже сказали, це дуже небезпечна хвороба, яка може призвести до летального результату. Тому, особливо під час спалаху лептоспірозу в Україні, потрібно дотримуватися певних правил:
Не варто купатися в забрудненій воді, особливо, якщо по близькості водяться щури
Уникайте продуктів, які зберігалися в місцях доступних для гризунів
Якщо ж ви помітили сліди життєдіяльності гризунів поблизу від будинку, то варто негайно повідомити в відділення дезінфекції при вашому місті.

Нагадаємо, що зовсім недавно в Україні від лептоспірозу помер чоловік, який не звернувся вчасно до лікаря.