Ситуація з ліфтами в багатоповерхівках дуже лякає. Часто мешканці скаржаться на несправність ліфтів, і вони ж нерідко стають причиною трагедій. Близько третини всіх підйомників в Україні потребують модернізації, а понад 9 тисяч взагалі являють серйозну небезпеку для людей та є аварійними.

Про це повідомляє "Наше місто".

Найбільше ліфтів в Києві - близько чверті від загальної кількості (всього по Україні налічується 86 тисяч підйомників); 11,4% - в Харкові і області; 9,6% - в Дніпропетровській; 6,8 - в Одеській, 6% - у Запорізькій.

У столиці експлуатується понад 22 тисяч ліфтів, близько половини з них відпрацювали свій експлуатаційний термін - понад 25 років.

Популярні новини зараз
Українців змусять платити 5 грн за кВт: вже заявляють, що новий тариф "не відповідає реальності" "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців
Показати ще

У Програмі економічного і соціального розвитку Києва на модернізацію і заміну ліфтів у 2015 році було передбачено 69 млн 200 тис. грн, в 2016 році - 109 млн 600 тис. грн (відремонтовано і модернізовано більше 270 ліфтів), в 2017 - 90 млн грн. У нинішньому році в Києві заплановано відремонтувати 200 ліфтів.

У Львові зношені 95% підйомників. У 2017 році тут було відремонтовано 22 ліфти на суму майже 9 млн грн. У 2018 році для механічної модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації 57 ліфтів виділено 40 млн грн.

Досвід європейських країн та розвинених країн сходу

У той же час в країнах Євросоюзу в експлуатації знаходиться близько шести мільйонів ліфтів. Найбільше - в Італії, Іспанії та Німеччини. На всій території ЄС діють єдине "ліфтове законодавство" і комплексна програма безпеки, що регламентують всі етапи життя підйомника - від початку виробництва до моменту демонтажу. Правилами строго окреслені терміни служби як самого ліфта, так і всіх важливих деталей, які вимагають обов'язкової заміни один раз в три, п'ять або десять років.

Дивіться: У Херсоні обірвався ліфт з дітьми всередині

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в Одесі сталась трагедія у ліфті. Підйомник несподівано обірвався, у той час, коли всередині знаходилась дитина. Крім восьмирічної дівчинки в підйомнику перебувало ще двоє дорослих. Потерпілих передали медикам.