Сьогодні, 21 липня, виповнюється 106 років з дня народження великого вченого і філософа Маршала Маклюена. Він вважається творцем сучасної теорії комунікацій. Світову популярність йому принесла робота про вплив засобів масової інформації і вплив засобів комунікації на суспільство. Його ідеї і теорії стали головними і ключовими у створенні сучасних засобів комунікації. І сьогодні, в день народження Маршалла Маклюена, ми хочемо розповісти вам про його головні праці.

Маршалл Маклюен: найвідоміші праці вченого

Робіт у Маклюена було досить багато, але головними з них можна назвати такі: "Механічна наречена: Фольклор індустріальної людини" (1951), "Галактика Гутенберга: Становлення людини друкуючої" (1962), "Розуміння медіа: Зовнішні розширення людини" (1964), "Медіа — це повідомлення: Перелік наслідків".

"Механічна наречена" – перша і єдина, в той час, робота про сучасну культуру. До речі, завдяки ній, Маклюен став відомим в науковому товаристві. У цій книзі є кілька окремих глав, які можна читати в будь-якому порядку. А розповідав він в цій роботі про те, як засоби масової інформації непомітно впливають на суспільство.

"Галактика Ґутенберґа" – наступна його робота. Вона відразу ж принесла йому світове визнання в наукових колах. Головне питання, поставлене в книзі: яким чином комунікаційні технології впливають на організацію когнітивних процесів у суспільстві. До речі, саме за роботу "Галактика Гутенберга" Маршалл Маклюен отримав премію від уряду Канади.

Популярні новини зараз

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

"Найкращий тато", - Дан Балан показав маленьку дівчинку, українці затамували подих

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

"Розуміння Медіа" – одна з кращих робіт Маклюена. У ній він говорить про ЗМІ, і про його вплив на суспільство.

"The Medium is the Massage" – ця робота була написано у співпраці з фотографом Квентіном Фіоре, який за допомогою ілюстрацій показав головні досягнення Маршалла Маклюена в науці.

Маршалл Маклюен: нагороди

Маршал був дуже талановитим вченим і філософом, за свою діяльність він отримав декілька премій і нагород: 1964 – став членом Королівського наукового товариства Канади, у 1970 – був визнаний кавалером Ордена Канади, а в 1975 році – став радником комісії по громадським справам у Ватикані.