Населення України в майбутньому різко скоротиться, з чим можна боротися високою народжуваністю і збільшенням тривалості життя. Про це повідомляє "Апостроф".

Згідно з дослідженням ООН, до кінця XXI століття населення України складе 28,2 мільйона чоловік. Демографи підтверджують, що такий прогноз цілком реальний.

"Ці цифри можуть стати реальністю, якщо ситуація залишатиметься такою ж поганою, як зараз. В прогноз закладаються певні тренди: якими будуть народжуваність, смертність, міграція", – повідомила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. в. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Головна причина скорочення населення – це низька народжуваність. За підсумками 2017 року в Україні на 100 померлих було всього 64 народжених.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Реп'яхова знову опинилася в лікарні після пологів: "Мені стало гірше"

Співачка Slavia показала Дзідзьо, кого він втратив: коротка спідниця і ноги від вух

Закоханий Дантес розтанув перед Дорофєєвою в міні-бікіні: "Рецепт кайфового дня"

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Показати ще

Наголошується, що відмова від дітонародження в Україні в основному аргументується економічними причинами.

Одним з найбільш реальних механізмів підвищення народжуваності в короткостроковій перспективі є збільшення виплат при народженні дитини. Однак, це загрожує перетворенням процесу в "бізнес-план" серед неблагополучних сімей.

Також, загальний економічний ріст допоможе збільшити чисельність українців.

"Народити дитину це ж не випити чашку чаю. Людина, яка збирається народити дитину, повинна розраховувати на 20 років вперед. Якщо він бачить якийсь оптимізм в країні, то він буде приводити у світ дитину. Сьогодні дають кілька тисяч на дитину, а завтра ти не знаєш, що робити і як заробити", – підкреслив експерт.

Крім цього, вимирання населення залежить від смертності. Ткаченко вважає, що українцям потрібно боротися за інший спосіб життя. Однак, це також залежить від економіки.

Як раніше сообащл портал "Знай.uа"протягом последнего тридцятиріччя населення України стабільно скорочувалася. Виняток становить лише ситуація у великих містах і Закарпатті. Ситуація останніх років, об'єктивно не сприяє зміні цієї тенденції.