Українцям почали приходити повідомлення про те, що вони позбавляються пільг на оплату комунальних послуг. Причина - дохід перевищує податкову соціальну норму.

Про це повідомляє Сіті.

Пенсіонери в паніці, вважають, що у них хочуть відібрати надбавку до пенсії.

Однак чиновники запевняють: якщо вас позбавили пільг, то можна спробувати скористатися субсидією.

"Листи щастя"

Популярні новини зараз

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Влад Яма здивував знімками "справжньої" Джамали: "Ще ніколи не виглядала так мужньо"

Джо Байден призначив зустріч Володимиру Путіну через Україну

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Показати ще

Пенсіонерка з Києва Лідія Хозяинова на свята отримала офіційне повідомлення.

"Мені повідомили, що пільг у мене тепер немає. Ні на комуналку, ні на опалення, ні на телефон. Знижками на телефон я ніколи не користувалася, а ось що стосується комуналки, то у мене субсидія є. Я дуже засмутилася, що її тепер втрачу, адже так я плачу 400 грн, а доведеться - 1800 грн. Це рівно ті гроші, які восени мені додало уряд до пенсії", - обурюється жінка похилого віку.

Такі ж "листи щастя", як ми з'ясували, отримали і її сусіди.

Як розповів заступник директора департаменту соцполітики Київської адміністрації Максим Бутченко, справа в тому, що багатьом категоріям скасували пільги.

"Тобто якщо ви або ваші рідні, наприклад, є дитиною війни або чорнобильцем, то вам в зв'язку з перерахунком доходів (зміна прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. - Авт.) Можуть пільги скасувати", - пояснив Бутченко.

Вони перераховані в постанові Кабміну №389 і стосуються колишніх правоохоронців, чорнобильців, учасників воєн (в тому числі атошніков), дітей війни, колишніх бюджетників, які працювали в сільській місцевості, жертв нацистських переслідувань, ветеранів праці. Всі вони отримували право на пільгову оплату комунальних послуг, плату за телефон і на установку квартирного телефону.

Два списку

Як пояснив віце-прем'єр з питань соцполітики Павло Розенко, вже два роки в країні існує правило: люди отримують знижки на комуналку, або оформляючи субсидію, або користуючись пільгами.

"Поєднувати ці два списки не можна. Т. е., Якщо ви отримували знижку на оплату комунальних послуг тому, що ви є чорнобильцем чи ветераном війни, то претендувати на субсидію ви не могли. Зараз доходи громадян змінилися, змінився прожитковий мінімум і т. П. Тому якщо вам прийшов лист, що ви позбавлені пільг, то не впадайте у відчай. Ідіть і оформляйте собі субсидію. Також місцева влада як виняток можуть приймати рішення щодо конкретних ситуацій і допомагати. Наприклад, якщо самотня людина має велику житлоплощу, то потрібно звернутися до місцевих соцоргани і отримати допомогу. Вони можуть це вирішувати", - сказав Розенко.

Економічний експерт Олександр Охріменко вважає, що подібні "листи щастя" найбільше торкнуться пенсіонерів.

"Саме їм підвищили пенсії, і таким чином змінилися їхні доходи. Особливо можуть постраждати самотні пенсіонери, тому що їм нема з ким поділити витрати. Якщо живуть двоє пенсіонерів або в квартирі є студент, неповнолітній, то вони втратять менше", - говорить Охріменко.

Що змінилося

До речі, з цього року в правила отримання субсидій внесено зміни. Тепер оформити субсидію можуть і ті, хто має дві квартири, дві машини, здає квартиру в оренду, не працює, але не стоїть на обліку в центрі зайнятості. А також ті, хто оплатив лікування або навчання в розмірі понад 10 прожиткових мінімумів (17 770 грн). Але, з іншого боку, в свій сукупний дохід при оформленні субсидії потрібно буде включити такі дані, як вартість санаторної путівки, яку вам видали безкоштовно, вартість протеза, а також суму виплат страховок за нанесення шкоди здоров'ю. Нагадаємо, субсидія призначається двічі на рік: на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня і на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня.

Монетизація субсидій: чи будуть видавати гроші готівкою.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Гройсман приписав собі ще одну перемогу.