Питання на скільки і коли зросте вартість газу в уряді ще не вирішили.

"Поки не можу назвати конкретну дату. Важливо розуміти, що рішення уряду, яке стосується перегляду тарифів, почне діяти не раніше, ніж через два місяці після його прийняття. У такому випадку тарифи будуть перераховані для кожної компанії на ринку незалежним регулятором - Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Це вимагає часу", - заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, пише РБК-Україна.

Міністр підкреслив, що будь-яке рішення по тарифах буде мати вплив на обсяг субсидій. У той же час деякі, маючи формальне право на субсидію, не можуть звернутися за нею. А все тому, що вони мають додаткові зареєстровані доходи, які управління соцзахисту не бачать.

"Ринкова ціна газу необхідна для лібералізації ринку, створення конкурентних умов та усунення будь-яких можливостей корупції. Коли ринок розвитий, конкуренція змушує гравців на ринку знижувати ціни для кінцевого споживача. НАК "Нафтогаз" поставляє газ за заниженою ціною. Свої втрати компенсує з держбюджету. Вони надають фіндопомогу і тим, хто може собі дозволити заплатити за газ. У разі переходу на адресну субсидію кінцевих споживачів, можемо зменшити загальну вартість цих витрат для держави. Адресні субсидії стосуються тих, хто їх потребує", - повідомив Олександр Данилюк.

Міністр заявив, що необхідно прийняти справедливе рішення, яке буде реалістичним для бюджету, забезпечить соцзахист населенню і позитивно вплине на розвиток конкуренції на газовому ринку.

Популярні новини зараз
Жінка підхопила смертельну "чорну ногу": просто працювала на городі ПФУ скасовує українцям пільгові пенсії: виплат можуть позбавити всього через одну помилку Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

"Тарифи - це не питання, яке має вирішувати уряд. Завдання уряду - проводити реформи, які дозволять створити в країні конкурентний ринок газу, а не визначати тарифи", - зробив висновки міністр фінансів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", прес-секретар Державного департаменту США Хізер Ноэрт нещодавно висловила думку, що всі спроби російського монополіста "Газпрому" виставити Україну і НАК "Нафтогаз" перед усім світом як ненадійних партнерів, остаточно провалилися.

Також портал повідомляв про те, що українське Міністерство юстиції початок опис майна російської компанії Газпром в Україні.

В дохід загального фонду державного бюджету України планується стягнути 171 931 854 000 гривень, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляється на офіційному сайті уряду.