Сьогодні віруючі відзначають День пам'яті апостола і євангеліста Матвія. В народі це свято називається трохи простіше – Матвєєв день. Насправді про нього навіть мало хто чув , але, незважаючи на це, Матвєєв день має досить цікаву історію і чимало традицій. Саме про це ми б хотіли вам розповісти.

Матвєєв день 2017: історія свята

До наших днів дійшло небагато відомостей про святого Матвія. Проте історія свідчить, що він був одним з учнів Ісуса Христа. Також відомо, що Матвій був особливо наближений до Господа. Але якщо вірити історії, то Матвій був спочатку іудеєм, але пізніше прийняв християнство і всюди слідував за Ісусом. А після його смерті і вознесіння, Матафій написав Євангеліє. І з ним відправився в далекі країни, щоб нести слово боже. Але в Римі він зустрів болісну смерть. Його стратили вогнем за непохитну віру.

Матвєєв день 2017: традиції свята

Незважаючи на те, що Матвєєв день відзначається в Різдвяний піст, люди все одно традиційно ходять один до одного в гості. На столі може бути дозволена тільки їжа, але це ніяк не впливає на посиденьки та бесіди з друзями. Крім цього, як і в будь-яке інше релігійне свято, люди ходять в церкву.

Популярні новини зараз
Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до НАТО: Володимир Зеленський зробив термінову заяву Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку Українці можуть отримати надбавку до пенсії у розмірі 20%: хто має на неї право
Показати ще

Матвєєв день 2017: прикмети свята

Якщо вийде так, що в Матвєєв день до вас прийде непроханий гість, то після його відходу обов'язково потрібно протерти всі дзеркала в будинку, вимити вхідні двері та підлогу.
А якщо всі навпаки, і людина, яку ви чекаєте, ніяк не з'явитися, то потрібно увіткнути в ручку віника шпильку і поставити біля дверей. Тоді людина скоро має з'явитися.

Дивіться: 29-е листопада Брати місяці Калита. Матвєєв день.

Матвєєв день холодний – зима люта.
Якщо ж день буде дощовитим та теплим, то й зима буде теплою, м'якою.
Якщо в Матвєєв день вітряно, то взимку будуть постійні хуртовини.
Сніг, що випав на Матвія, не розтане вже до повені.

Тепер ви знаєте все важливе про свято День Матвія.