Мати Тереза – одна з найвідоміших черниць у всьому світі. Вона народилася 26 серпня 1910 року, а померла в 2007-му. За своє життя вона зробила величезну кількість добрих справ, за що і була зарахована до лику блаженних Католицької церквою ще при житті. А в 2016 році, вже після смерті, вона була канонізована. І в честь дня народження Матері Терези, ми вирішили розповісти вам найцікавіші факти з її життя.

Цікаві факти про Матір Терезу

Вона відома всьому світу як Мать Тереза, або Свята Тереза з Калькутти. Але її справжнє ім'я Агнес Гондже Бояджіу, що в перекладі на албанську означає квітка, або бутон троянди.
Незважаючи на те, що день народження Матері Терези 26 серпня, сама вона відзначала його 27 числа – день, коли її хрестили.
Звичайно, всі знають, що вона все життя допомагала бідним, але багато хто ще вважає, що Мати Тереза сама була такою при народженні. Це не зовсім так, вона народилася в багатій родині, і її фінансове становище було досить стійким.

"По крові я албанка, за громадянством я індіанка, по вірі я католицька черниця. Що стосується мого покликання, то я належу всьому світу. Що стосується мого серця, то воно повністю належить Серцю Ісуса", – ці слова Матері Терези показують, що вона дійсно допомагала людям у всьому світі.
Вона ще з 12 років зрозуміла, чому хоче присвятити своє життя, і була зачарована розповідями про життя місіонерів і монашим служінням в Індії.

Коли вона доглядала за хворими і бідними в Калькутті, то не отримувала жодної винагороди. Тому їй доводилося просити грошей просто на вулиці, щоб не померти з голоду.
За своє дивовижне життя Мати Тереза отримала понад 120 нагород. Найвідоміші з них - це Премія миру Рамона Магсайсайя і Нобелівська премія миру.
Мати Тереза і принцеса Діана дружили. Під час своєї останньої зустрічі в 1997 році вони разом молилися, ідучи рука об руку по вулицях Нью-Йорка. Це було всього за кілька тижнів до смерті обох. Леді Ді загинула в результаті трагічної автокатастрофи 31 серпня, Мати Тереза померла 5 днів потому.

Популярні новини зараз

Ранкова звичка більшості людей виявилася шкідливою, медик все пояснив: "Не пийте каву"

Пономарьов показав, яку дивну штуку носить замість маски: український Дарт Вейдер

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Показати ще

Нагадаємо, що день народження Матері Терези відзначається 26 серпня.