Журналістка Ольга Альонова у своєму особистому блозі написала звернення до російського народу, якому вже встигли дати назву: "Діти Кемерова зараз грають в небесний волейбол з дітьми Беслана". Нижче наведено оригінальний текст звернення.

Я сьогодні без п'ятнадцяти сім приїхала з Пітера та з вокзалу поїхала на Пушкінську. О пів на восьму з метро наверх піднімалося дуже багато людей. Бачила на ескалаторі дівчину з чорними повітряними кулями. Люди йшли більше мовчки, і відразу зрозуміло, куди.

На площі я не відразу продерлася в центр. Холодно, всі якісь загублені. Є люди з дітьми. Літня жінка з церковною свічкою. В інших свічки закриті, кольорові. Мені назустріч іде чоловік кремезний, в окулярах – спочатку здалося, світло від ліхтарів так грає, а ближче бачу, що сльози. Чомусь пам'ятаю цей погляд, в ньому безпорадність, і в той же час розумієш, що ця людина з тобою однієї крові. І від цього тепліше. Думаю про це.

В небо піднялося кілька повітряних куль: білі, чорні, червоне серце. Побачила відразу кілька знайомих, стало легше. Намагалася зрозуміти, де взяти квіти. Запитала у тих, хто з квітами, показали на кінотеатр: "Там внизу". Йду, а там черга. Величезна. За квітами.

Популярні новини зараз

Українці не можуть отримати сертифікат, необхідний для виїзду за кордон: у міністерстві пояснили причини

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Наталя Могилевська зухвало відповіла на закиди через вік: "Пекти онукам і сидіти в городі"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Перейшла дорогу і в арці знайшла інший магазин. Заходжу, багато букетів, а штучних квітів не залишилося майже. "Ось це все що є, розібрали", – продавець показує на вазу з залишком рожевих гвоздик. "Давайте все". Дівчина їх перераховує і ніяково уточнює: “А тут 9. ... Все?" Я беру 9. Йду назад і думаю: російське квіткові забобони про парне мертвим і непарне живим якесь неправильне. Деякі живі тут – як мертві, а мертві – як живі. А смерті немає, життя нескінченне, і діти Кемерова зараз вже, напевно, грають в якийсь небесний волейбол з дітьми Беслана.

А люди йдуть з квітами та свічками, щоб підтримати її рідних, тому що біль поодинці зовсім нестерпний. Щоб дати їм відчути, що ми з ними разом в їх горі. І ще щоб ті, хто несе відповідальність за цей жах, бачили, що ми можемо вийти, коли нам боляче.

Спасибі всім, хто прийшов, і всім, хто подумки підтримував. Спасибі хлопцям, які організували цей мовчазний пікет, з вами розумієш, що можна ще якось жити.

Таке звернення написала журналістка.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в торговому центрі в Кемерово в неділю сталася величезна пожежа, в результаті якого загинуло 68 людини