Торік народні депутати активно користувалися правом компенсації з державного бюджету житлових витрат.

Про це повідомляє Politeka.

Народним обранцям у 2017 році виділили 32,6 млн грн для компенсації вартості оренди житла або готельного номера.

Зокрема, гроші з бюджету отримали голова ВР Андрій Парубій, голови фракції “Самопоміч” Олег Березюк та “Народного фронту” Максим Бурбак.

У БПП компенсації на житло виділили 61 з 138 депутатів. Зокрема, витрати на оренду повернули Андрію Вадатурському, Павлу Кішкарю, Аркадію Корнацькому, Івану Куліченкові, Богдану Онуфрику, Олександру Сугоняко, Костянтину Усову і Олександру Черненкові.

В “Народному фронті” витрати компенсували 44 з 81 члена політсили. В їх число увійшли заступник голови фракції Юрій Береза, нардепи Євген Дейдей, Андрій Левус, Михайло Гаврилюк, Максим Поляков.

В “Самопомічі” не відмовилися від грошей держави 14 з 25 депутатів. Серед них – голова фракції Олег Березюк та його заступник Олег Лаврик, нардепи Тарас Пастух, Семен Семенченко.

В “Опоблоці” компенсації взяли 9 з 43 депутатів. Крім того, гроші на житлові витрати отримали 22 з 51 позафракційних депутатів.

Разом з тим варто відзначити, що у парламенті розкрили інформацію про найбільших прогульників сесійних засідань, які не спромоглися жодного разу прийти у парламент за цілий місяць. 

У числі прогульників: Євген Бакулін ( "Опозиційний блок"), Олесь Довгий ("Воля народу"), Вадим Рабинович ("Опозиційний блок"), Дмитро Ярош (позафракційний), В’ячеслав Костянтиновський (заявив про складання повноважень), а також нардепи-втікачі Сергій Клюєв і Олександр Онищенко.

Які закони не прийняла Рада через депутатів-прогульників.

Крім того варто додати, що депутат ВР від Опозиційного блоку Нестор Шуфрич заявив про бажання змінити гімн України.

На думку Шуфрича, початок у гімну невдалий, він трагічний і тому перший рядок потрібно змінити.

Відзначимо, з 1991 року наша країна використовувала в якості гімну пісню на слова Павла Чубинського і музику Михайла Вербицького "Ще не вмерла Україна". Офіційно текст був затверджений в 2003 році. Тоді Верховна Рада змінила початок гімну на "Ще не вмерла України і слава, і воля".

Зараз же екс-регіонал Нестор Шуфрич пропонує внести чергову зміну першого рядка. На його думку, слова "Ще не вмерла України і слава, і воля" слід замінити на "Буде вічно Україна, її слава і воля"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Саакашвілі терміново звернувся до українців.