Заробітна плата в 15 тисяч гривень може втримати українців у країні, і відпаде необхідність виїжджати на заробітки за кордон.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. Він розповів, що в Україні зростає і реальна і номінальна зарплата.

"За минулий рік номінальна заробітна плата зросла на 37%, реальна - на 19%, за перші п'ять місяців цього року номінальна заробітна плата зросла на 31%, реальна - на 11%, тобто процес іде", - пояснив він.

На думку міністра, цього поки недостатньо для того, щоб стримати українців від виїзду за кордон.

Популярні новини зараз

Водіям насторожитися: українців на дорогах ловитимуть по-новому, докладний список

Марина Боржемська поцілувала маленьку копію Узелкова: "Спасибі, що вибрала мене"

Мінусова температура в Південній Африці б'є рекорди: все замерзло і занесло снігом

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

"Ми проводили розрахунки, і для того, щоб люди так масово не виїжджали, середня зарплата повинна бути в районі 500 євро або доларів. Це близько 15 тис. грн. А ми ставимо питання, що показника в 10 тис. ми повинні досягти до кінця поточного року. Тобто на 50% потрібно збільшити зарплату в Україні. Це серйозне завдання, і уряд буде над нею працювати, бо це дуже важливо", - заявив Рева.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Мінсоцполітики повідомили, що починаючи з 1 липня прожитковий мінімум в Україні зріс на 77 гривень і становить 1777 гривень на одну людину. У зв'язку з зростанням соціальних стандартів, з 1 липня зростуть і пенсії.

Згідно із законом про Державний бюджет України на 2018 рік, прожитковий мінімум для дітей до 6 років зріс на 67 гривень до 1559 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – на 84 гривні – до 1944 гривень.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб виріс на 79 гривень – до 1841 гривні, для осіб, які втратили працездатність – на 62 гривні – до 1435 гривень.

У зв'язку з зростанням соціальних стандартів, з 1 липня зростуть і пенсії. За інформацією Міністерства соціальної політики, розмір пенсій зросте до 700 тисяч пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в Україні зафіксували новий "зарплатний" рекорд: у травні 2018 року дохід середньостатистичного українця піднявся до 8725 гривень. Про це на своїй сторінці в Facebook пише економіст, керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку Сполучених Штатів Володимир Компанієць. Він підкреслив, що за перше півріччя 2018 показник по зарплаті виріс на 27,56%.