Українські державні службовці за законом повинні володіти рідною мовою так бездоганно, аби жоден досвідчений педагог не міг висловити претензій. Втім, інколи ви можете почути від них зовсім не "солов'їну", та ще із домішками брутальної лайки. Про один із таких випадків розповів журналіст Олександр Івахнюк на своїй сторінці у Facebook.

Державна мова в Україні: як відповідають чиновники і чому ніхто не чує?

Почалося все з ввічливої на перший погляд дискусії - в одному із таких закладів, котрий судячи з зовнішнього вигляду застряг у часах СРСР, самі співробітники також категорично відмовлялися переходити на українську. Коли зробили зауваження, і взагалі вдалися до відвертих погроз та нецензурної лексики.

Виявилося, що справа стосується скарги журналіста та реального стану речей в ЗСУ, всіх злободенних проблем. Йому спробували "закрити рота", при чому зробили це в дуже цинічний спосіб:

"Звичайно, отримав сплеск відвідуваності з країв совка типу Торецька, Слов'янська, Краматорська, Маріуполя, водночас, знову погрози, які доведеться сприймати всерйоз. Якщо вірити тому, що пишуть ці люди, на мене оголошено полювання за оприлюднення загальновідомих фактів, Я написав, що в армію понабирали сміття і через це нині така ситуація. Хіба скріншоти не доводять що ця моя теза - факт? На мою думку, людям з такими уявленнями місце у в'язниці", - пояснив Івахнюк, додавши до публікації скріншоти із переписки, рясно всіяні лайкою.

Популярні новини зараз

Українські пенсії скоротяться на десять відсотків: у Мінсоцполітики зробили заяву

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Він припустив, що набирати на посади в Міноборони та інші військові структури людей, котрі так ставляться до відвідувачів і реагують на здорову критику по-різному, просто неприпустимо.

Заяву він так і не написав – не вірить, що поліція відреагує. Ті ж самі чиновники, фігуранти злощасної переписки, від коментарів утримуються.

"До речі, держслужбовець, на стіні якого відбулася дискусія, працювала у міністерстві тимчаосо окупованих територій. І ця людина з русского міра вважає, що російська мова прийнятна для спілкування громадян України між собою. Сподіваюсь не всі такі у тому міністерстві", - підсумував Івахнюк.

Дивіться: журналісти перевірили, як державні службовці володіють українською мовою

Нагадаємо, Україна поверне Крим і Донбас в судовому порядку.

Як повідомляв Знай.ua, завершилося чергове слухання у справі Януковича.

Також Знай.ua писав, легенда "Кіборгів" відсвяткував свій 36-й день народження.