У цьому році кількість бюджетних місць у ВНЗ зменшиться майже на 17%. У Міністерстві освіти і науки прокоментували таке рішення досить своєрідно. Чиновники вважають, що студенти спеціальностей, які в майбутньому будуть отримувати гідну зарплату, можуть повчитися і на контракті.

Про це на прес-конференції заявив директор департаменту вищої освіти Міносвіти Ігор Шаров.

Обсяги держзамовлення для бакалаврів зменшено на спеціальності "Економіка", "Право", "Міжнародне право", "Туризм" і "Готельно-ресторанна справа".

"Я не хотів би сказати, що за цими спеціальностями в Україні немає роботи. Робота є. Ті люди, які мають відповідні таланти, її знаходили, і будуть знаходити в цих напрямках. Але ми вважаємо, що, з огляду на певну наповненість ринку праці за цими спеціальностями, нічого страшного в тому, що ті, хто будуть вчитися по ним, більший відсоток з тих, хто буде вчитися за цими спеціальностями, будуть надходити не на державні кошти. Це цілком виправдано, оскільки саме на цих спеціальностях сьогодні найвищі зарплати, котор е дозволяють виправдовувати витрати на контрактне навчання ", - сказав він.

Політик пояснив, що в пріоритеті у уряду технічні, природничі, аграрні спеціальності, де зараз "не так просто виправдати витрати на контрактне навчання".

Популярні новини зараз
Черешня та полуниця стануть доступними для пересічних українців: коли чекати адекватних цін Гороскоп на червень-2023 для всіх знаків Зодіаку: неприємності у Риб, помста для Стрільців та радісна подія Тельців По 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", 1 вересня школярів та вчителів очікують зміни.