Вже зовсім скоро в Україні настане 1 вересня. І кожен рік це свято приносить нам щось нове. Система освіти в країні змінюється дуже часто, і не повсякчас у кращий бік. І, як і завжди, 1 вересня в Україні принесе ряд змін, про які ми і хочемо вам розповісти.

1 вересня в Україні: зміни системи освіти

Вже незабаром обіцяють прийняти доопрацьований законопроект про освіту. І якщо він не буде змінений, то школярів і вчителів чекає досить багато різних нововведень.
І найголовнішим нововведенням можна назвати перехід шкіл на 12-річку. Таке було ще при Кучмі, але кілька років подібна система піддавалася жорсткій критиці і була призупинена.

Згідно з цим законом залишиться три рівні освіти: початковий (1-4 клас), базова середня освіта (ще 5 років), профільна середня освіта (3 роки).
Так, саме профільна, тому що збираються заснувати нові спеціалізовані школи: спортивні, хореографічні, художні.

Групи продовженого дня в школах залишаться, але рішення щодо них прийматиметься безпосередньо в самих закладах. Раніше подібні рішення приймалися в органах влади, але з цього року питання про різні гуртки або додаткові заняття будуть приймати за клопотанням батьків. І до речі, фінансування буде, швидше за все, змішаним – батьки і державні структури.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Школи з цього року отримають набагато більше автономії: директори будуть обиратися не органами освіти, а на основі конкурсу. Так що в новому році директором може стати хтось із вчителів або навіть батьків.

Скорочення шкіл в 2017 році. Таке рішення було ухвалене через те, що є досить багато освітніх установ із невеликою кількістю учнів. Рішення про закриття шкіл будуть прийматися місцевою владою. Так само, для сільських місцевостей у законодавстві прописаний закон про те, що школярів підвозитимуть до місця навчання і назад додому.

Крім цього, варто нагадати, що тепер усі уроки проходитимуть українською мовою. За винятком двох, максимум трьох, які школяр обере собі сам. Їх викладатимуть на будь-якій із мов ЄС або нацменшин.