Це екологічне свято традиційно відзначається у першу суботу липня. Його історія почалася тільки в 2003 році. Міжнародний день Дніпра – це свято, приурочене одній з найбільших і повноводних річок у всій Європі – Дніпру. За розмірами та площею басейну поступається лише Волзі та Дунаю. Дніпро – це не тільки одна з головних річок України, але і напевно найвідоміша. Її красою захоплювались багато відомих людей. І завдяки цьому писали про неї, або малювали її на полотнах.

Міжнародний день Дніпра 2017: історія свята

Як ми вже говорили, День Дніпра почав відзначатися тільки в 2003 році. Свято зовсім молоде, і все ще не стало офіційним. А з'явився цей знаменний день ще в 2002 році, під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій Білорусі, Росії та України. Все завдяки тому, що Дніпро з самого початку слов'янських часів брав участь в розвитку країн. Загальна природна довжина Дніпра – 2285, але завдяки різним водосховищам і споруд на річці зараз довжина становить 2 201. А площа басейну річки - 504 тисячі квадратних кілометрів.
І, звичайно, на Дніпрі стоїть безліч міст, включаючи столицю України – Київ. Саме завдяки цьому, річка вважається найголовнішою в нашій країні. Варто врахувати, що саме Дніпро – головна водна артерія України, і дає воду для 70 відсотків населення країни.
У 2011 році Громадська рада при Держводагентстві України подала прохання про те, щоб День Дніпра визнали офіційним святом і визнали у всій країні. У документі датою святкування було 7 липня. Але, поки що офіційної відповіді не було.

Міжнародний день Дніпра 2017: традиції

Нагадаємо, що Міжнародний день Дніпра традиційно святкується 1 липня. Так як ця річка – головна водна артерія України, це свято створене, щоб вшанувати її і показати, наскільки вона важлива для нашої країни. Щороку в Міжнародний день Дніпра проводиться досить багато різних заходів, які повинні вказувати на проблеми, рішення яких дуже важливо для нас.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще