Мобільні оператори знайшли новий спосіб заробити на українцях. І для цього їм навіть не довелося піднімати тарифи. Так щоб не підвищувати ціни, вони вирішили перейти на 28-денний облік в тарифних планах. Раніше тарифи діяли 30 днів, тобто протягом одного місяця. Але учасники ринку вирішили піти на несподіваний експеримент. Повідомляє "Ліга.net".

"У літровій пляшці - 900 мл, в місяці мобільних операторів - 28 днів," - добре пожартував з цього приводу виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Вчора lifecell повідомив про те, що переводить prepaid-абонентів 5 тарифних планів на 28-денну тарифікацію. Менше ніж через місяць зміна торкнеться ще 3 тарифів.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

У Дніпрі 21-річний військовий розстріляв 5 осіб з автомата, оголошено план перехоплення і розшук: що відомо про солдата

"Холостяк" Міша Заливако "злив" ідеальну Анну Богдан, ходить вдома в чому попало -"У масках, з рушником на голові"

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

Показати ще

У lifecell відзначають, що зміни в тарифікації пов'язані з ростом інфляції в Україні. Але оператор з оглядкою на дії конкурентів все-таки не наважився підвищувати розцінки безпосередньо.

"Залишивши 30-денний термін тарифікації при збільшених тарифах ми б програвали аналогічним по наповненню пропозиціям конкурентів, які вже почали переходити на 28-денний розрахунковий період. Адже вирішальним фактором для прийняття рішення абонентом зазвичай є ціна пакета послуг", - заявили в компанії.

У прес-службі уточнили, що lifecell останнім з мобільних операторів здійснює перехід на новий розрахунковий період.

У комунікаціях по тарифам компанія Київстар вказує, що абонентська плата нараховується за 4 тижні або за 28 днів. На сайті мобільного оператора в актуальній лінійці новий принцип тарифікації використовується в чотирьох тарифах - Безлім Розмови, Безлім соцмережі, Безлім Відео, Максимальний Безлім.

У прес-службі Vodafone також повідомили, що у них є різні тарифи з різними умовами тарифікації, в тому числі і з 28-денним обліком. На сайті оператора серед актуальних тарифних планів колишня помісячна тарифікація доступу тільки для лінійки Vodafone Device. Всі інші вже позиціонуються як 4-тижневі тарифи.

Як зазначає Гліб Вишлінський, якщо всі інші умови тарифів мобільних операторів залишаться без змін, то перехід на 28-денну систему обліку дозволить компаніям збільшити заробіток з таких сім-карт на 8%.

Завдяки нововведенню, за фактом клієнти будуть платити операторам не 12 разів на рік, а 13. Тут нагадаємо, що середній чек в місяць (ARPU) lifecell в другому кварталі цього року склав 55,5 грн, а це на 10 грн більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Нагадаємо, один з найбільших мобільних операторів країни - "Київстар" слідом за підвищенням тарифів на послуги зв'язку без жодного попередження та пояснень списує з рахунків абонентів чималі суми.

Як повідомляв портал "Знай.uа", кабінет міністрів спільно з регуляторами зайнявся сферою комунікацій, їх головна мета - зробити інтернет доступнішим. Експерти ж запевняють, що після змін ціни на інтернет можуть різко зрости.

Також "Знай.uа" писав, Vodafon, один з найбільших операторів мобільного зв'язку провів дослідження, в результаті якого стало відомо, як українці використовують мобільний інтернет.