Цей рік може стати для українців останнім, коли програма субсидій буде працювати у звичному вигляді.

Інформацію про поетапне запровадження монетизації повідомив Кабінет Міністрів, пише "Реаліст".

На рівні підприємств вже запущений процес монетизації.

"Українці з субсидіями отримують платіжки, в яких уже вказана сума до оплати з урахуванням "комунальної знижки". При цьому до цього року постачальники комунальних послуг отримували компенсацію за субсидії газом, а не грошима. І тільки в 2018-му держава запровадила монетизацію на рівні підприємств. Тобто тепер постачальники отримують гроші", - повідомляється в матеріалі.

Решту українців теж чекає ця новинка. Субсидії тепер будуть виплачуватись грошима, а в платіжках стануть вказувати "повну" суму. Отримані фінанси можна буде використовувати при розрахунку за комунальні послуги.

Популярні новини зараз
Будуть зайві нарахування за воду: власників квартирних лічильників попередили 100,5 грн за кожний зайвий квадрат: нові податки на житло підкошують ноги українцям Поляки масово зливають олію в унітаз: "бунтують" проти українців, але гірше їм самим Страшна знахідка посеред центрального парку: діти знайшли в валізі труп жінки
Показати ще

Відомо, що першими другий етап монетизації торкнеться об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Мова йде не про всі комунальні послуги, а тільки про платежі за утримання будинку та прибудинкової території, вивезення сміття (внески, які сплачуються в ОСББ).

"Якщо кошти не надійшли вчасно, ОСББ формують рахунки з повними сумами для одержувачів субсидій і вказують, що є борг держави по субсидії. Якщо половина — тоді і конкретний субсидиант отримує половину відшкодування, знаючи, що інше він повинен заплатити сам і що держава заборгувала йому ще 50%. Це вже зміна парадигми відносин — і для одержувачів субсидій, і для органів праці й соціального захисту", — повідомляє Тетяна Бойко, координатор житлових програм "Опори".

Для тих, хто створив ОСББ в якості пілотного проекту, є можливість заробити повноцінну монетизацію всіх субсидій. Гроші вони будуть отримувати на картки. Причому готується не один варіант - платити через "Укрпошту", відкрити спеціальні карти в одному з державних банків, перераховувати гроші вже на відкриті рахунки (пенсійний тощо). Інші українці з субсидіями отримають "комунальну знижку" грошима лише в січні 2019-го.

"Відповідно до Закону України „Про житлово-комунальні послуги“ пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг будуть виплачуватися споживачеві у грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з 1 січня 2019 року", — йдеться в повідомленні уряду.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", прийшла осінь, на носі опалювальний сезон і для багатьох постало руба питання субсидування. Для багатьох українських сімей це питання – не тільки питання виживання, але і переваги. За статистикою в Україні на сьогодні отримують субсидії 50 – 60% споживачів.