Українські в'язні набувають у місцях позбавлення волі масу небезпечних захворювань.

Відповідне дослідження опублікував медичний журнал The Lancet.

"Особливо це стосується таких хвороб, як ВІЛ-інфекція, туберкульоз та вірусні гепатити. Згідно з дослідженнями, 60% в'язнів мають гепатит С, 20% - ВІЛ, а 75% нових випадків захворювання на туберкульоз виникають саме в місцях позбавлення волі", – повідомили в звіті.

Засуджені набувають дані захворювання через прийняття наркотиків ін'єкційно. Вони не можуть отримати якісну діагностику та медичну допомогу, а також лікування залежності. До того ж, у в'язниці проблематично знайти новий шприц.

За словами доктора медичних наук Сергія Дворяка, в 2011 році ВІЛ-інфіковані в'язні, а саме один з десяти в Україні, знали про хворобу. Він привів у приклад дослідження, згідно з яким поширеність інфекції в місцях ув'язнення в 22 рази вище, ніж на волі.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк блиснула принадами в Туреччині: справжня фараонша

Юрій Великий з "Квартал 95" проміняв образ Зеленського на тюленя: "Акуна-матата"

Епіфаній увічнив свого колегу, який відродив віру після безбожництва СРСР: "Будуть згадувати і молитися"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

За версією фахівців, ризик зараження ВІЛ можуть спровокувати 55% нових випадків захворювання протягом 15 років після звільнення. За статистикою, кожен рік з в'язниці виходять до 50 тис. осіб. Таким чином, вищевказані захворювання можуть поширитися в суспільстві.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Україні зверствует ботулізм. Нещодавно, новою жертвою цієї хвороби стала харків'янка.