Українська митниця перестала пропускати посилки з товарами, купленими в зарубіжних інтернет-магазинах. Про це повідомляє OpenDataBot та публікує список торгових марок, товари яких можуть не дійти до українського покупця.

За словами видання, такі дії митники проводять на підставі переліку об'єктів інтелектуального права, включеного до митного реєстру.

"Якщо нічого не зміниться, в українських магазинах підвищаться ціни, а покупки за кордоном стануть ризикованими. Бізнесу доведеться або йти "в підпілля", або скорочувати асортимент і нести збитки. Будуть рости чорний ринок і, відповідно, корупція", - зазначає видання.

Видання стверджує, що до списку торгових марок, які перестане пропускати митниця, увійшли: Adidas, Amway, Apple, Canon, Chanel, Chesterfield, Chevrolet, Chivas, Christian Dior, Coca-Cola, Contex, Dormeo, Electrolux, Lego, levi's, LG, Lipton, Honda , HP, Meizu, Mercedes Benz, New Balance, Nivea, Nokia, Opel, PlayStation, Redmond, Samsung, Sandora, Shell, Subaru, Xerox, Xiaomi і інші. У список заборонених увійшли навіть дочірні підприємства Roshen.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українська митниця перестала пропускати посилки з товарами торгових марок "Meizu" і "Xiaomi" через скаргу правовласника, яким є магазин "Цитрус".