Україна програла в інформаційній війні з Росією, метою якої було створити інформаційний кокон і альтернативне інфополе, а потім переконати націю, що воно є реальністю.

Таку думку висловив засновник фонду "Вернись живим" Віталій Дейнега.

За його словами, теза про те, що "ворог на Банковій", а не в Кремлі, все частіше звучить від звичайних людей, а це значить, що загальнонаціональний інформаційний кокон, побудований для нас за нашим північним кордоном, спрацював.

"Думаю, що для інформаційної операції такого рівня потрібні були не тільки бюджети і виконавці. Тут потрібні були соціологічні опитування, прихована робота з лідерами громадської думки, ЗМІ та багато іншого. Результат, як говорив Валерій Лобановський, на табло", - написав він.

Дейнега зазначив, що українці все рідше бачать провину своїх бід в Росії, і все частіше в своїй же владі. Волонтер пояснив, що таке мислення може застосовуватися до внутрішніх проблем країни, але, коли мова йде про загиблих бійців на Донбасі - це зовсім інше.

"Упевнений, що навіть під цим текстом на мене кинуться з ненавистю і істерикою доводити, що "головний ворог - внутрішній", "війна йде, тому що вигідна Порошенко","всі на Майдан" і так далі. Чесно кажучи, я навіть не бачу сенсу відповідати. Я просто констатую цим повідомленням нашу з вами поразку в інформаційній війні. Метою якої було створити інформаційний кокон і альтернативне інфополе, а потім переконати націю, що воно є реальністю", - написав він у блозі.

Популярні новини зараз
Зірка "Ліги сміху" Ярослав Гарварко загинув на фронті захищаючи Україну: комік, який став героєм "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не минув безслідно Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче
Показати ще

Волонтер пояснив, що російська пропаганда займається зміщенням акценту ненависті з прямого агресора на когось всередині країни для демотивації населення.

"Я просто хочу сказати, що не бачу ознак "великої змови" і того, що Порошенко нас "зливає" на сході. Більш того, я сумніваюся, що хтось із політиків великого калібру більш рішуче і ефективно діяв би в ситуації невизначеності і хаосу 2014 року", - висловив думку Дейнега.

За його словами, конкретні вчинки першого року війни показали, що "ми з президентом по одну сторону окопу, незважаючи на всі розбіжності".

"І писати під постами про загиблих, що в їхній смерті винен він, - це дешева маніпуляція і ознака програшу в інформаційній війні. Подумайте про це перед тим, як почати коментувати. Мою позицію важко назвати лояльною до влади. Але треба бути точним в звинуваченнях. У наших військових стріляє не президент", - резюмував волонтер.

Інтерв'ю: Віталій Дейнега чітко пояснив, коли закінчиться війна на Донбасі

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що бойовики накрили вогнем мирне населення.