ЄС може призупинити дію безвізового режиму для України. Про це йдеться в першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму припинення безвізових режимів.

Зокрема, в ЄС незадоволені тим, що відбувається зараз в НАБУ. У звіті Єврокомісія відзначає, що такі події як введення жорстких строків давності досудових розслідувань, розкриття ГПУ інформації про розслідування антикорупційного бюро серйозно підривають здатність НАБУ проводити розслідування, пише Рoliteka.

В Європі також додали, що законопроект, який дозволяє парламенту звільняти керівників антикорупційних інституцій зняли з порядку денного, але при цьому документ залишається зареєстрованим.

В цілому, говорять в Європейському союзі, критерії візової лібералізації Україна продовжує виконувати.
"Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних дії з метою забезпечити повну імплементацію та стабільність вже здійснених реформ, зокрема, в контексті антикорупційних вимог", - йдеться в документі.

Зокрема, Єврокомісія висунула шість вимог до України. Так, Україна повинна посилити співпрацю з інститутами ЄС для запобігання ризиків нерегулярної міграції, провести кампанію з інформування про обов'язки і права в рамках безвізового режиму.

Крім того, однією з вимог є забезпечення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційних реформ, шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду.

Також Україна зобов'язана негайно відновити авторитет НАПКА і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій, скасувати поправки щодо електронного декларування доходів антикорупційних активістів, а також активізувати зусилля по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.

Зазначимо, що рада ЄС затвердив новий механізм припинення безвізових режимів з третіми країнами в лютому цього року. У документі прописано п'ять причин, за якими можливо призупинення безвізу - чотири з них стосуються міграції.

Крім того, ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, яка стає джерелом міграційної загрози. П'ята причина для можливого скасування безвізу - відкат в проведенні реформ.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в разі прийняття Верховною Радою закону, що дозволить звільняти глав антикорупційних органів простою більшістю голосів, Україна можемо втратити безвізовий режим.