Замах на патріарха Філарета намагався вчинити один з єпископів Української православної церкви Київського патріархату. 

Про це йдеться в журналі засідання синоду від 27 липня.

Відомо, що інцидент стався 25 травня.

У повідомленні говориться, що заштатне єпископ Севастіан (Возняк) разом з сином прийшов ввечері в неприйомні час і в цивільному одязі до Філарета в його резиденцію. Той якраз вечеряв. Економка патріархії почула кроки в коридорі і вийшла з кухні. 

Єпископ бризнув в неї з балончика і разом з сином покинув резиденцію. Севастян був затриманий 20 липня йому обирали запобіжний захід у Шевченківському районному суді Києва.

Синод прийшов до висновку, що якби під газ потрапив Філарет, то через його віку це могло призвести до тяжких наслідків "аж до смерті». Тому священнослужителі визнали дії Севастіана замахом і позбавили священного сану. 

Відомо також, що преосвященний Севастіан (в миру Возняк Михайло Ярославович) був єпископом Чернігівським і Ніжинським, але був звільнений від управління єпархією в березні 2008 року на особисте прохання.

При цьому він самоусунувся від керівництва єпархією задовго до цього, не здійснював в ній богослужінь і постійно проживав в Києві. Варто відзначити, що в журналі також говориться: 

"Звільнивши преосвященного єпископа Севастіана (Возняка) за штат, Священний Синод сподівався, що як монах і священнослужитель він одумається, покається і припинить порушення чернечих обітниць. Замість цього за десять років вказаний заштатне єпископ настільки схильний гріху, що прийшов до злочинного наміру - замаху на вбивство предстоятеля церкви".

Разом з тим варто відзначити, що раніше предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет зазначив, що Києво-Печерська та Почаївська лаври, які зараз належать УПЦ Московського патріархату, перейдуть під управління Української церкви після надання Україні Томосу про автокефалію.

За його словами Києво-Печерська і Почаївська лаври належать Українській церкві, тому що це українські святині.

"Є дві лаври: Києво-Печерська і Почаївська. Кому вони будуть належати? Українській церкві, тому що це українські святині і вони не можуть належати російській церкві. Якщо в Україні буде одна Помісна православна церква, а друга буде російською, то неприродно, щоб українські святині належали російській церкві. Неприродно і незаконно", - зазначив Філарет. 

"Київський патріархат зростатиме і без надання Томосу" - Філарет

Нагадаємо, у Путіна перебрехали інтерв'ю з поважним митрополитом.

Як повідомляв "Знай.ua" священик звернувся до українських бійців.

Також "Знай.ua" писав, що українці сказали своє остаточне слово єдиній помісній церкві.