Таку думку висловив директор Інституту Глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи гострі заяви лідера радикальної партії проти контрабанди лісу, відстоювання мораторію на вивіз лісу-кругляку та звіту британської неурядової організації Earthsight.

"Більшість українських політиків бояться критикувати ЄС та Захід в цілому, через політичний страх, надто близькі відносини чи втягнутість в контрабандні потоки лісу.

В той же час головний радикал не намагається всидіти на двох стільцях між лояльністю європейських еліт та інтересом українських виборців. Зайнявши чітку позицію - Україна понад усе, а інтерес українця важливіше геополітичних розкладів та підігруванню старшим політичним партнерам. Чимось такий стиль поведінки нагадує Трампа,  із місцевими та ментальними відмінностями" - вважає політолог.

"Відстоювання національного інтересу принципово важливо в процесі зближення із ЄС, адже торгівельні відносини та висока політика базуються виключно на лобіюванні власних галузей та доступів до чужих ринків і ресурсів" - додає В. Карасьов.

"Тому найкращим єврооптимізмом буде здоровий проукраїнський єврореалізм, який забезпечить не тільки вигідні умови економічної співпраці із ЄС, але й самому Європейському союзу дасть надійного, довготривалого та взаємовигідного партнера" - на останок підсумував експерт.

Нагадаємо, з України до країн ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу і більше, аніж із країн Латинської Америки, Африки та Південно-Східної Азії, разом узятих.