Деякі фрагменти слідчих матеріалів по викриттю отримання хабара співробітником Служби безпеки (СБУ), який був затриманий 24 квітня, опублікували представники НАБУ.

Про це стало відомо завдяки повідомленням НАБУ в соціальній мережі Facebook.

Відзначається, що фрагменти записів опубліковані, враховуючи суспільний резонанс у цій справі. У поясненні до 42-хвилинного запису вказується, що в ході оперативно-розшукових заходів та негласних слідчих дій, спрямованих на припинення зловживань з боку державних органів у сфері міграційної політики, НАБУ отримало дані про діяльність злочинної групи.

Повідомляється, що її учасники, знаючи про незаконність отримання іноземцями дозволу на проживання в Україні шляхом укладення фіктивних шлюбів з українками, вимагали з них хабарі. Зокрема, одним з учасників злочинної групи був начальник сектору ГУ СБУ в Києві та Київській області, якого ідентифікували як особу "До".

На першому записі співробітник СБУ зустрічається з двома співучасницями. Вони обговорюють питання, як через співробітницю Дніпровського РАЦСу передати послання "рєшалам" щодо майбутніх перевірок.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль розкрила правду про свій роман з Баланом: "Нав'язати любов неможливо"

Костюми з переробленого пластику та Дух Лісу: як Go_A представили Україну на відкритті "Євробачення 2021"

100 тисяч загиблих: Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв політичних репресій

Олександр Усик повернувся на 30 років тому і показав красуню-дружину: "Жінкам подобаються ці вуса"

Показати ще

Безпосередньо вони промовляють схеми вимагання грошей, шляхом перевірки через РАЦСи свідоцтв про одруження іноземців з громадянками України, щоб у майбутньому шантажувати зазначених осіб, а також, як саме це робити, скільки з кого вимагати грошей.

Також у розмові згадуються слідчі поліції з якими треба домовлятися та ділитися "в рамках особистих шкурних відносин".

Співробітник СБУ каже, що питання з кого вимагати гроші, у кого немає, кого видворяти з України вирішує не він, і навіть не його начальник, а "зверху".

Крім того, обговорюється скільки і кому повинні віддати грошей з корупційної схеми.

Зокрема від СБУшника звучить фраза: "Рубль мусорам, і рубль нашим бос... все інше наше".

Далі у записі зафіксований момент передачі частини хабара співробітникові СБУ, фігуранту "До".

Вказуються телефонні розмови, в яких СБУшник інструктував спільниць, як спілкуватися з іноземцями, щоб добре їх залякати.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Києві працівники НАБУ затримали співробітника Служби безпеки України під час отримання хабара в особливо великих розмірах.