Національний банк України випустить монету номіналом 2 гривні, яка присвячена 100-річчю Таврійського Національного університету імені Вернадського.

Цю інформацію повідомляє "Политека".

Як відомо, цей навчальний заклад було перенесено в 2015 році з окупованого Криму в Київ.

"На аверсі монети розміщено: угорі — малий Державний Герб України, під яким напис «Україна»; у центрі — логотип Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського по обидві сторони від якого роки: 1918 і 2018; унизу номінал 2 гривні та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України", — пояснили в НБУ.

Повідомляється, що на реверсі монети зображено будівлю міського театру, в якому 14 жовтня 1918 р. відбулося урочисте відкриття університету, на тлі будівлі, праворуч — портрет Вернадського і написи: Таврійський національний університет імені в. І. Вернадського, 100 років, 14 жовтня 1918.

Популярні новини зараз

Горить український гуртожиток з біженцями з Донбасу: є постраждалі, включаючи дітей

Епіфаній відшукав у Біблії пророцтво для України 100-річної давнини

Леся Нікітюк нарешті показала дитину - дівчинка дуже схожа на неї

Помер відомий ведучий легендарної програми: "Серце..."

Показати ще

Нагадаємо, що Національний банк України 31 липня завершив аукціон з продажу до 50 мільйонів доларів. Конкурентні заявки приймалися до 12:50.

За даними НБУ, відтепер середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку до 13:00 знизився до 26,86 грн/$ з 26,75 грн/$. Торговий оборот до зазначеного часу склав 190,8 мільйонів гривень. Цікаво, що останній раз НБУ проводив аукціон з продажу валюти більш ніж півроку тому. Зокрема 23 січня регулятор задовольнив 25 заявок на загальну суму 47,3 мільйонів доларів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", НБУ припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, а готівкові розрахунки пропонує округляти. Це означає, що такі монети поступово будуть виводити з обігу.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в Мінекономрозвитку і торгівлі України озвучили прогноз курсу національної валюти по відношенню до долара США на три найближчих роки. Про це йдеться у "Прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки".