Українська письменниця Лариса Ніцой, відома своїми скандальними висловлюваннями, в черговий раз підірвала соціальні мережі. На цей раз темою гнівного звернення стало питання про вивчення нацменшинами рідної мови: Угорщину не влаштовують умови, які українська влада пропонує жителям Закарпаття, а Ніцой не влаштовує, що угорський уряд все ніяк не заспокоїться.

В ефірі українського каналу письменниця підкреслила, що пропозиції України підтримала Венеціанська комісія, так що питань взагалі виникати не повинно.

"Хочу спочатку сказати: припиніть зомбувати народ! Ніяке міжнародне співтовариство нічим не стурбоване. Це хто стурбований? Чехи, німці, французи, англійці? Нічого не стурбовані! Ми отримали рекомендації Венеціанської комісії, Європарламент звернувся до комісії, і ми звернулися, отримали рекомендації. стурбовані одні угорці", - заявила Ніцой.

За її словами, учні на Закарпатті можуть вчити угорську мову в дитячому садку і школі до 10 класу.

"Або ви погодитеся на це, або ми зметемо до чортової собачої матері цю владу, і вчитимете свою угорську мову на факультативах! Тому хапайтеся за цю можливість, поки вона є. І передайте це своїй Угорщини!" - зазначила письменниця.

Популярні новини зараз

Мільйонне місто завалило снігом посеред літа: природний катаклізм приголомшив світ

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

На своїй сторінці в Facebook вона також прокоментувала відео.

"Знаєте в чому проблема українців? В тому, що ми не даємо своїм нападником по рогах. Ми починаємо їх умовляти світом, ладком. Але досить вже. Знайдіть кожен в собі сили сказати: "Ні", - закликала Ніцой.

Дивіться виступ Лариси Ніцой у ефірі

Знаєте в чому проблема українців? У тому, що ми не даємо своїм нападникам по рогах. Ми починаємо їх умовляти мирком, ладком. Та досить уже. Знайдіть кожен в собі сили сказати: "Ні". Ми ж можемо як Франція, Англія інші країни сказати: "Учіть мови меншин за межами школи, у школах - лише державна". Ми ж можемо як Болгарія, сказати:" Учіть свої мови меншин на факультативах, а всі уроки - державною. Ми сказали: "Гаразд, приходьте і вчіться своїми мовами меншин аж з 1 класу по 10, а в 10-му класі переходьте на державну мову." Так меншини верещать, що їм це мало. Мало? Дограєтеся, що ми випремо цю владу, яка прогинається під меншини, і підуть меншини вчити свою мову на факультативах.

Posted by Larysa Nitsoi on Saturday, 2 June 2018

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Угорщина втретє заблокувала проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту. Будапешт переконаний, що закон значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови.