Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції Андрій Немирівський звернувся з офіційним запитом до голови Національного антикорупційного бюро та Генерального прокурора України з вимогою припинити реалізацію сумнівної схеми переведення в центральний апарат ДФСУ одіозного співробітника Податкової міліції Києва Олександра Халковського з метою подальшого призначення начальником Управління по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Одеської митниці.

Андрій Немирівський вимагає від керівників правоохоронних органів взяти розслідування скандальної ситуації під особистий контроль. У тому числі, провести ретельне розслідування фактів реалізації Халковським корупційних схем на Одеській митниці.

Як писали ЗМІ, у червні 2017 року, Халковський, що раніше прославився налагодженням багатомільйонних контрабандних схем в зоні АТО, відправився в службове відрядження до Південної Пальміри терміном на один місяць. Давній партнер Халковського, новий начальник Одеської митниці Олександр Власов, поставив завдання провести попередні переговори з імпортерами про перехід на "взаємовигідну" схему розторможування вантажів. У числі іншого, підприємцям пропонувалося оформляти вантажі, що ввозяться в Україну, на 30% нижче офіційних митних ставок на кожну товарну позицію, оформляти реальний вантаж під виглядом менш дорогого. За приблизними підрахунками, державний бюджет тільки за червень 2017 роки не дорахувався близько 100 млн грн.

"Керівництво податкової міліції Києва з оглядкою на резонанс в пресі про корумпованість та мільйонні хабарі свого підлеглого, не продовжило термін відрядження Олександру Халковському. Але, для того, щоб він міг і далі працювати на митниці, Халковському було необхідно перевестися з податкової міліції в центральний апарат ДФСУ. Згідно із законом "Про державну службу", це можна зробити тільки шляхом проведення відкритого конкурсу. І цей конкурс відбувся, але не в Одесі, а в Києві. 25 липня 2017 року Халковський став переможцем і зайняв посаду начальника Відділу забезпечення технічного захисту інформації та контролю Департаменту охорони державної таємниці, технічного та криптографічного захисту інформації ДФСУ. Насправді ж, будь-яка офіційна інформація про цей "відкритий" конкурс відсутня ", - інформує Немировський.

Народний депутат стверджує, що така багатоходова схема переслідує одну мету - перевести Халковського в Одесу офіційно.

Популярні новини зараз

"Як з табору", - Наталію Могилевську розкритикували за епатажний образ

Український викладач публічно назвав "солов'їну" мовою окупантів: "Я не разумею вашу псячу мову"

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Показати ще

Андрій Немирівський вимагає від ДФСУ, Мінфіну, НАБУ і ГПУ перевірити і оголосити ряд нюансів: чи був офіційно оголошений конкурс, коли, і чи всі законні вимоги до його проведення були дотримані; хто крім Халковського брав участь в конкурсі, і які посади претенденти займають в ДФСУ; за якими критеріями конкурс виграв Халковський і скільки набрав балів; чи завжди Халковський відвідує своє нове робоче місце; так, що конкурс був "фейковий" і проведено лише з метою незаконного призначення Халковського головним "борцем" з контрабандними потоками Одеси.

Як стверджують ЗМІ з посиланням на інформованого джерела ДФСУ, Олександр Власов погодив з Мінфіном питання про призначення Халковского "наглядачем" за контрабандою Південної Пальміри. Його переведення в Одесу заплановане на найближчі дні.