ГПУ і Нацполіція розкрили схему розкрадання коштів і ухилення від сплати податків компаніями, що входять до Group DF олігарха Дмитра Фірташа.

Про це повідомила в Facebook прес-служба Генпрокуратури, зазначивши, що для злочинної діяльності були залучені фіктивні підприємства та підконтрольні страхові компанії.

"Встановлено, що протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угруповання, з метою розкрадання коштів та ухилення від сплати податків поруч підприємств, а саме: ПРАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот", ТОВ "Міжріченський ГЗК ", ПАТ "Юкреніон Кемікал Продактс" , ВАТ "Рівнеазот", ДП "Хімік" ПАТ "Азот" та іншими, які входять в бізнес-групу "GROUP DF" Дмитра Фірташа, організована діяльність ряду фіктивних підприємств і підконтрольних страхових компаній", - йдеться у повідомленні.

Для виведення коштів у тіньовий сектор уклали договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховували фіктивні страхові внески.

"Тобто, застраховані завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не повинні були настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання", - пояснили у відомстві.

Популярні новини зараз

Володимир Остапчук з каблучкою з'явився на "Холостяку": "Продовжу відносини з тією, хто..."

Учасниці "Холостяк 11" пустилися берега на побаченнях з Мішею Заливаком: "Такі с*чки"

"ПриватБанк" закриває доступ до карток, клієнти обурюються: "Позбавили сім'ю коштів для проживання"

Зеленський підписав новий військовий закон - забрати на фронт зможуть навіть без мобілізації

Показати ще

Пізніше ці кошти розкрадалися завдяки страхуванню цими ж підконтрольними компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу "сміттєвих" цінних паперів інших підконтрольних підприємств і підставних фізичних осіб.

"Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів, страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансової компанії, з подальшим виведенням готівки через банківські установи", - розповіли в ГПУ.

В ГПУ зазначили, що отримані гроші злочинці направляли підприємствам реального сектору економіки.

Зараз ГПУ проводить санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях і місцях проживання осіб, причетних до скоєння злочину.

Як повідомляв портал "Знай.ua", прокуратура США висунула українському олігарху Дмитру Фірташу нові звинувачення. Йому загрожує провести за гратами 50 років. Федеральні прокурори в Чикаго опублікували звернення до суду. У документі, який складається з 115 сторінок, Фірташа звинувачують в дачі хабарів кільком американським громадянам.