У Верховній Раді зареєстрували проект закону № 8625 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав дітей при використанні допоміжних репродуктивних технологій. Про це сказано на сайті ВРУ.

Проектом закону пропонується законодавчо запровадити обмеження у застосуванні допоміжних репродуктивних технологій. Автори законопроекту пояснюють, що за останні роки Україна перетворилася у світового комерційного лідера по сурогатному материнству, в країну "репродуктивного туризму".

У пояснювальній записці до документа його автори повідомляють, що за останні роки Україна фігурувала у скандальних справах, які були пов'язані з порушенням прав дітей, народжених в результаті сурогатного материнства.

Зокрема, це пов'язано з тим, що за сурогатним материнством в Україні звертаються громадяни країн, де це заборонено або допускається лише у вигляді некомерційної допомоги. Сурогатна матір у такому випадку є повноправною матір'ю, тільки якщо суд не прийме рішення на користь біологічних батьків.

Популярні новини зараз
Головне за 7 серпня: проблеми у Віталія Кіма, зростання цін на хліб через місяць, нова Тіна Кароль та поява колеги Джолі у Києві Російські окупанти готуються відступати: хочуть залишити за собою випалену землю Арсен Мірзоян зачарував дуетом з маленькою донечкою Ніною: татова копія росте Телеведуча Алла Мазур ридає над втратою: "Стерті в порох"
Показати ще

"Так, дітей, народжених сурогатною матір'ю в Україні для іноземців, які не визнають в країнах, де репродуктивні технології заборонені законом, і батьки вдаються до незаконних способів, зокрема, використовуючи шлях контрабанди, для вивозу дітей за межі України. Таким чином, долю такої дитини не може відстежити ні одна країна", - сказано в пояснювальній записці.

Автори законопроекту наполягають, що його метою є захист прав дітей через законодавче обмеження у застосуванні допоміжних репродуктивних технологій.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" рідкий хлор у країні не проводиться вже місяць, а влада досі не вирішили проблему.