Головна проблема України на даний момент полягає в тому, що її громадяни усі живуть "окремо".

Про такий висновок заявила відома українська журналістка Юлія Мостова під час лекції в рамках 11-го Щорічного молодіжного форуму стипендіальних програм "Завтра" і "Всесвітні студії" Фонду Віктора Пінчука.

"Що з нами сталося? Ми, перебуваючи під чужою владою, перестали довіряти один одному. Ми навчилися віртуозно виживати самостійно або забезпечувати власну родину за всяку ціну. Але ми не навчилися жити громадами - тим більше, країною", - підкреслила вона.

За словами Мостової, за майбутнє потрібно боротися разом.

"Ви знаєте, ми можемо дуже довго говорити про те, що державний організм хворий багатьма хворобами: застарілими і гострими. Ми можемо говорити, що необхідно реформувати і лікувати окремі органи: може, ГПУ, може, МОЗ, Міносвіти, поліцію, ВР... Так згадайте: справа в тому, що ми відтворюємо ту саму якість на кожних наступних виборах", - звернулася вона до українців.

При цьому журналістка закликала змінити своє ставлення до процесів у країні, інакше наслідки будуть плачевними.

Популярні новини зараз

Під Києвом зник хлопчик з дивним ім’ям і нелегкою долею - "Про його пригоди знімуть фільм"

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

"Якщо ми не змінимо цей підхід, через п'ять років жінки будуть сидіти тільки у МАФах, а чоловіки - озброєні, дикі - будуть боротися за контроль цього МАФу, тому що більше нічого в країні не залишиться, якщо ми не усвідомимо, що насправді повинні змінювати власний масштаб завдань, масштаб себе і масштаб країни, відповідно. Тоді можна на щось розраховувати", - підсумувала Мостова.

Варто відзначити, що раніше Юлія Мостова заявила, що в Україні після арешту за підозрою у підготовці державного перевороту і замаху на вище керівництво країни у Надії Савченко можуть з'явитися послідовники.

"У нинішній ситуації Надія Савченко - це не ексклюзивне явище, а просто одне з можливих його імен. Передбачуване і логічне. Людина, що показувала середній палець російській владі з тюремної клітки, здатна показати його і українській. Агресивна, смілива, неосвічена. Нею навіть управляти не потрібно. Як каучукової бомбою. Швидше за все, Савченко - щира, але її "запуск" - ведмежа послуга країні", - пояснила вона.

За словами журналістки, аби зробити висновки, слід дочекатися соціології, адже позицію Банковою не поділяють багато людей, а сценарій Савченко – просто один зі способів це показати.

"Саме тому в країні, де зброю вже ніхто не закопує і навіть не поливає маслом, його - хоч греблю гати; в країні, де більшість людей влада не ненавидить, не боїться, а зневажає; де 90% не бажають брати участь у суспільному житті; де існують приватні армії; де творення не в тренді - у Надії Савченко цілком можуть з'явитися наслідувачі.. І зовсім не факт, що їх буде легко розглянути в світлі телевізійних ефірів і ток-шоу. У суспільстві, де колишній вододіл на Захід і Схід змінила лінія фронту між бідними і багатими, між безправними і безкарними, на жаль, з'являться ті, хто спокуситься вкрай помилковим, але простим рішенням", - підсумувала Мостова.

Як впливає на рішення Гриценка журналіст Юлія Мостова?

Нагадаємо, аніше потал "Знай.ua" повідомляв, що скандальний ректор придумав, як "вберегти" свою декларацію від перевірки.