Напередодні нового навчального року в Україні проходить щорічна кампанія профілактичних медичних оглядів школярів. Що потрібно знати про це батькам і яких фахівців школяреві треба пройти, під час прямої телефонної лінії з дніпрянам розповіла головний спеціаліст відділу первинної меддопомоги департаменту охорони здоров'я населення Дніпровського міськради Наталія Мороз.

Довідка форми 086

Кожен школяр перед початком навчального року повинен надати в школу довідку форми 086, в якій буде зазначено його загальний стан здоров'я, рівень слуху і зору, правильність постави і результати проби Руф'є, яка визначає стан серцево-судинної системи дитини після певного фізичного навантаження. Крім того, якщо дитина перебуває на обліку у якого-небудь лікаря з приводу певного діагнозу, то тоді дитина проходить також огляд у такого фахівця.

Перевірка зору та слуху потрібні для того, щоб учитель зміг визначити на яку парту і ряд від вікна дитину в класі треба посадити і чи потрібна йому пересадка з місця на місце протягом навчального року.

Що потрібно проходити першокласникам

Як розповідає Наталія Мороз, діти, які йдуть у перший клас, проходять огляд у сімейного лікаря або педіатра, офтальмолога, отоларинголога, хірурга і стоматолога, а також здають загальні аналізи. Також вони надають в школу довідку форми 063 про проведення дитині щеплення.

Де проходити медогляд

Медогляд усіх школярів проводиться в амбулаторіях або поліклініках за місцем проживання у сімейних лікарів або педіатрів з обов'язковою присутністю під час огляду одного з батьків дитини.

Популярні новини зараз

Прес-марафон Володимира Зеленського: скандал з пресою, щупальця олігархів і головні помилки

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

Варто відзначити, що зараз з 96800 школярів Дніпра вже пройшли щорічний медогляд перед школою 73200 дітей, або 75,6% їх кількості.

Нагадаємо, що в 2018 року урочисті лінійки в школах, присвячені святу першого дзвоника, пройдуть в Україні і в суботу, 1 вересня, у понеділок, 3 вересня.

Як повідомляв портал Знай.uа, полегшити підготовку до 1 вересня батькам можна, скориставшись дієвими порадами знавців.

Також портал Знай.uа писав, що в Миколаївській області знайшлася школа, музей якої більше нагадує комуністичний рай.